наверх ⇑

Відбувся мітинг пам’яті жертв Чорнобильської катастрофи

24 квітня напередодні 29-ї річниці аварії на Чорнобильській АЕС у Маньківці за участю першого заступника голови районної державної адміністрації Оксани Юзвенко, заступника голови районної ради Юлії Панчук-Золотухіної, Маньківського селищного голови Сергія Скакуна відбувся мітинг-реквієм біля пам’ятного знаку жертвам Чорнобильської катастрофи у парку. Вшанувати подвиг своїх земляків також прийшли ліквідатори аварії на Чорнобильській АЕС, представники трудових колективів районної державної адміністрації, органів місцевого самоврядування, керівники та працівники підприємств, установ та організацій селища, громадськість.

Дійство розпочалося урочистим покладанням квітів до пам’ятного знаку. Учасники заходу хвилиною мовчання вшанували ліквідаторів аварії на ЧАЕС, які вже пішли з життя. Перед учасниками мітингу виступили перший заступник голови районної державної адміністрації Оксана Юзвенко, заступник голови районної ради Юлія Панчук-Золотухіна та голова районної громадської організації «Союз Чорнобиль» Павло Дерев’янко.

Оксана Андріївна зазначила:  «Минуло 29 років з моменту вибуху на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія об’єднала все суспільство. Для нас Чорнобиль ніколи не стане минулим. Збільшується часова відстань між днем сьогоднішнім і вибухом на Чорнобильській АЕС, але подолання наслідків цієї техногенної ядерної катастрофи ще триватиме багато років й потребуватиме значних коштів і великих людських зусиль. Турбота про людей, постраждалих від Чорнобильської аварії, довгий час залишатиметься одним з найбільш пріоритетних питань в політиці українського уряду.

Зворушливим закінченням урочистого мітингу стали маленькі дітки, які вручили квіти учасникам ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС у знак вдячності за їх дитинство, що стало можливим завдяки мужності цих людей у боротьбі зі страшною атомною стихією.