наверх ⇑

Віднині 14 березня – День українського добровольця

Коли почалася агресія Росії проти України – тисячі відданих українських синів і дочок шукали можливості йти добровольцями на фронт.

13 березня 2014 року Верховною Радою було прийнято Закон України "Про Національну гвардію України".

А уже наступного дня, 14 березня, сонячного ранку прямо з Майдану Незалежності сотні бійців Самооборони Майдану вирушили на навчання у Нові Петрівці на Київщині.
Вчителі, лікарі, студенти, підприємці, айтішники – сотні майданівців – замість того, щоб після багатомісячних боїв у Києві поїхати по домівках, рушили з барикад Майдану на дальні барикади Донбасу боронити незалежність України та стали ідеологічною основою нової української армії. У березні 2014-го добровольчі батальйони організовувалися у багатьох містах України.

14 березня проголошено Днем українського добровольця. Цей день стане однією з основ, на якій будуть зростати і гартуватися нові покоління вільних українців.

Учні Маньківської загальноосвітної школи І-ІІІ №1 в знак пошани сміливості та самовідданності перших бійців, які стали на захист нашої країни, провели флеш моб, присвячений Дню українського добровольця.