наверх ⇑

Винятковий ювілей: 100-річчя цьогоріч святкує жителька села Молодецьке

 

24 серпня свій 100-літній ювілей святкувала жителька села Молодецьке Маньківського ра-йону Уляна Олександрівна Шевченко.

Не дивина, що на долю ювілярки випало багато випробувань. Про нелегке життя улюбленої бабусі розповіла її онучка Тетяна. Народилася Уляна Олександрівна далекого 1919 року в с. Молодецьке. Матері Уляни Олександрівни не стало коли дівчинці було 13 років, тому довелося самій доглядати велику родину, в якій вона була найстаршою із семи дітей. В 1937 році вона закінчила акушерське відділення Уманського медичного технікуму. А вже 1 липня 1937 року приступила до роботи. Уляна Шевченко завжди була за народного лікаря для своїх односельчан. «З дитинства згадую, як посеред ночі бабусю викликали приймати пологи. – розповідає онучка ювілярки Тетяна. – Пам’ятаю, як стукали у вікно, а бабуня, як солдат, за лічені хвилини одягалася, збирала своє акушерське приладдя і моторно бігла на роботу. Їй природою даровано вміння допомагати людям. У неї цілющі руки.» Виховала Уляна Олександрівна двох дітей, двох онуків та має вже четверо правнуків.

Цього дня керівники району – голова Маньківської районної ради Світлана Іванівна Лещенко та перший заступник голови Маньківської районної державної адміністрації Оксана Андріївна Юзвенко, разом із головою районної організації ветеранів Маньківщини Валентиною Іванівною Ковган вітали ювілярку теплими словами та подарунками.

«Щиросердечно вітаємо Вас зі 100-річним ювілеєм! Вклоняємося Вашій життєвій мудрості, багатому досвіду, незламності перед воєнними лихоліттями. Радіємо, що переживши багато-багато бурхливих подій, Ви стали свідком народження незалежної укра-їнської держави. – звернула до іменинниці Світлана Іванівна. – Виносимо Вам вдячність за мужність і відвагу, материнське тепло та ласку, винахідливість та професіоналізм при наданні медичної допомоги воїнам-визволителям і дітлахам під час військових дій у Другій світовій війні та в період розбудови нашої держави. Насамперед, бажаємо Вам молодечого запалу, життєвих сонячних днів, міцності духу і наснаги, радості, благополуччя та ще довгих років у такому хорошому настрої. Нехай Господь обдаровує Вас міцним здоров’ям, зміцнює своєю божественною благодаттю Ваші духовні та фізичні сили, серце сповнює великою радістю».

Валентина Іванівна додала: «Ми вітаємо Вас від душі – всі ветерани і Вашого села, і району. Бажаємо вам міцного здоров’я та довгих років життя. Нам за честь бути разом з Вами!»

Депутат Верховної ради від нашого 199 виборчого округу Сергій Нагорняк також привітав Уляну Олександрівну з ювілеєм: «Цього року День Незалежності був особливим для мене. І не лише тому, що нині країна на порозі змін, які вже почали відбуватися, і не тільки тому, що тепер я відчуваю ще більшу особисту відповідальність за майбутнє України. Але й тому, що для мене цього року це було ще й найдушевніше свято, яке я провів на своєму окрузі у селі Молодецьке, Маньківського ра-йону, – поділився враженнями від зустрічі Сергій Володимирович на своїй сторінці у Фейсбук. – 24 серпня місцеві жителі відзначали подвійне свято: 28-річчя незалежності України та 100-річчя односельчанки Уляни Шевченко. Уляна Олександрівна – дивовижна жінка, яка пропрацювала все життя фельдшером-акушером, прийняла понад дві тисячі пологів, рятувала десятки життів на війні і донині лишається місцевою улюбленицею та авторитетом, про яку вже пишуть у книгах. Вона досі має гострий розум, читає без окулярів, і до минулого року сама (!) поралася на городі. Місцеві кажуть, що Бог дав їй такий довгий вік за те, скільки добра вона зробила та за її безмежну любов до людей. І я думаю, що вони мають рацію. Любов до людей та Батьківщини справді безцінна. І, певно, берегти одне одного, шукати те, що нас об’єднує, жити по совісті, і є найкращим виявом патріотизму.»

Текст і фото Анастасії Стєбакової