наверх ⇑

Всеукраїнський рейд «Урок» у Маньківському районі - підведено підсумки

Спливає жовтень місяць, а разом з ним завершується  Всеукраїнський профілактичний захід «Урок», метою якого було встановлення та виявлення дітей, що не приступили до занять у навчальних закладах сіл і селищ району.

Всеукраїнський рейд  «Урок» тривав два місяці, з середини серпня по 20 жовтня, та був спрямований на стовідсоткове охоплення дітей віком від 6 до 18 років начальним процесом. До даного заходу були задіяні  виконавчі комітети сільських та селищних рад, служба у справах дітей, відділ освіти, центр соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді.

Під час  рейду «Урок» були обстежені умови проживання та виховання 29 сімей, в яких виховується 47 дітей. Це сім’ї, які перебувають у складних життєвих обставинах, опікунські сім’ї, сім’ї,  діти, з яких мали систематичні пропуски занять без поважних причин та сім’ї, які переселились з тимчасово окупованої території АР Крим, приїхали з території Донецької та Луганської областей.  Під час обстежень родин перевірено стан підготовки до навчання дітей, стан їх утримання та виховання.

Результати проведення рейду свідчать, що в загальноосвітніх закладах району  навчається 3031  дитина. До занять приступили  та залучені всі.  Під час рейду 11 батьків було попереджено про неналежне виконання ними батьківських обов’язків,  1 маму позбавлено батьківських прав, до центру соціальної реабілітації в зв’язку  складними життєвими обставинами направлено 2 неповнолітніх дітей.  Проведеними акціями «В школу з радістю» 19 дітей отримали адресну допомогу з місцевого, районного та обласного бюджетів.

Початок нового навчального року – це тільки верхівка айсберга проблем пересічної родини, що криються значно глибше − у соціальних та побутових проблемах. Невідвідування підлітками шкільних занять - це одна з найпоширеніших проблем сімей, які перебувають у складних життєвих обставних. У подальшому  це призводить до безконтрольності в їхньому житті, невизначеність майбутнього, що згодом  відгукнеться схильністю до бродяжництва, вживанням спиртних напоїв або наркотичних речовий, крадіжок, проявів насильства.

Підводячи підсумки, слід нагадати, що станом на сьогоднішній день в Україні повна загальна середня освіта є обов’язковою, що передбачено вимогами  ст. 53 Конституції України та ст. 29 Закону України «Про загальну середню освіту». Законодавство передбачило норму права, зокрема ст. 184 Кодексу України про адміністративні правопорушення, де на батьків за невиконання ними обов’язків щодо виховання та навчання своїх дітей накладається стягнення у вигляді штрафу або застосовується такий захід, як попередження. Саме батькам необхідно більше уваги приділяти своїм нащадкам та щоденно займатися і цікавитися своєю дитиною, адже наслідки такої байдужості непоправні.

Т.Плахтій - начальник служби у справах дітей Маньківської райдержадміністрації