наверх ⇑

Як триває підготовка до оздоровчої кампанії та ряд інших важливих питань розглянуто на колегії райдержадміністрації.

17 травня під головуванням заступника голови райдержадміністрації Олега Філіпчака відбулося засідання колегії, на якому також були присутні голова районної ради Володимир Вовк, керівник апарату райдержадміністрації Тамара Мельник, керівники територіальних підрозділів центральних органів виконавчої влади, керівники структурних підрозділів райдержадміністрації.

Згідно порядку денного, розглянули наступні питання:

Про підсумки економічного та соціального розвитку району за І квартал 2016 року інформувала начальник управління агропромислового та економічного розвитку райдержадміністрації Тетяна Гетьман, докладно зупинившись на показниках розвитку різних галузей: іноземних інвестиціях в економіку району, промисловості, сільського господарства, малого та середнього бізнесу, соціального захисту населення, розвитку медицини та освіти, проаналізувала ситуацію на ринку праці, у тому числі й стан виплати заробітної плати.

«З метою сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати у 2016 році проведено 1 засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслуховувались звіти керівників підприємств-боржників.

         Крім того, проведено 1 засідання районної робочої групи з питань легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення, на якій проведено співбесіди з 3-ма   керівниками підприємств та фізичними особами-підприємцями для пришвидшення детінізації у них найманої праці, а також підвищення рівня оплати праці. У результаті легалізовано працю 23 працівників і 2 працівникам збільшено заробітну плату вище мінімального розміру» – відзначила Тетяна Дмитрівна.

         Також вона поінформувала учасників засідання щодо пільгового кредитування населення на енергоощадні заходи та про нові кредитні продукти, що пропонуються банками для підприємств та підприємців на поповнення обігових коштів, придбання техніки та інших основних засобів.

         Щодо соціально-економічного розвитку населених пунктів району Тетяна Гетьман зазначила, що всі сільські та селищні ради району затвердили Програми розвитку на 2016 рік. У І кварталі 2016 року кошти бюджетів рад спрямовувались: субвенції на розвиток охорони здоров’я, на харчування дітей у загальноосвітніх школах,на пільгове перевезення; облаштування благоустрою, реконструкцію мережі зовнішнього освітлення (с. Іваньки, с. Русалівка), ямковий  ремонт доріг (с. Багва, с. Дзензелівка), ремонт та  часткову заміну вікон, дверей у сільському будинку культури (с. Дзензелівка).З метою координації дій та заходів, коригування районних програм розвитку розроблено Проект та затверджено рішенням районної ради від 12.04.2016  № 7-2/VIIСтратегію розвитку Маньківського району до 2020 року, яка оприлюднена на сайті райдержадміністрації з метою отримання пропозицій заходів від громадян, громадських організацій, підприємств, установ та органів місцевого самоврядування району.

         Наступним розглянули питання про підсумки виконання бюджету району за І квартал 2016 року та завдання щодо його виконання за І півріччя 2016 року.

    З цього питання інформувала Світлана Самойленко – начальник  фінансового управління райдержадміністрації: «За січень-березень  2016 року до  бюджету району надійшло  48 028,0  тис. грн. доходів, з них власні та закріплені доходи загального фонду – 13 390,2 тис. грн..  Планові  завдання з доходів до загального фонду місцевих бюджетів  ( без трансфертів)  за січень-березень  2016 року  виконані  на  152,6  відс.,  понад план надійшло 4 615,1 тис.грн.

         Власні та закріплені доходи сільських бюджетів виконані на 157,2 відс.,  селищні – на 147,2 відс., районний – на  149,5 відс. Виконання затверджених завдань  забезпечили всі місцеві бюджети району».

        Світлана Михайлівна вказала на позитивні та негативні чинники, що мають вплив на виконання бюджетів, зазначивши, що у розрізі джерел надходжень до місцевих бюджетів досягнуто приросту, до відповідного періоду минулого року, по податку на доходи фізичних осіб на 48,7 %, або на  1541,4  тис.грн. більше ( середньобласний ріст – 45,0%),  по платі за землю - на 24,9  %, або на 854,6 тис.грн. більше (  середньообласний  –  39,8%). Негативний вплив на виконання місцевих бюджетів має несвоєчасність розрахунків з бюджетом платників податків.

Основними  із найбільших  джерел доходів загального фонду місцевих бюджетів району є податок та збір  на доходи фізичних осіб – 35,2 % ( від загальної суми надходжень за січень-березень 2016 року) та плата за землю (32,0 %).

Світлана Михайлівна вказала на недопрацювання органів місцевого самоврядування щодо передачі наявної ріллі із земель запасу та резервного фонду державної власності в користування на умовах оренди, а також інвентаризації земель комерційного призначення.  Відповідно до ст. 28 Закону України «Про місцеве самоврядування» органами місцевого самоврядування не встановлено контроль за дотриманням суб’єктами підприємницької діяльності зобов’язань щодо платежів до місцевих бюджетів. Так, у січні-березні 2016 року сільськими та селищними  радами   акти звірки щодо заборгованості по податках до відповідних бюджетів не проводилися.

Також Світлана Михайлівна проаналізувала виконання видаткової частини бюджету, обсяг та розподіл додаткового фінансового ресурсу.

Підсумовуючи свій виступ, Світлана Самойленко зазначила, що сільські бюджети виконуються із значним приростом, а тому вказала на необхідність спрямування органами місцевого самоврядування додаткових коштів на розвиток населених пунктів, а не на збільшення видатків фонду оплати праці, особливо у сфері управління.

Насамкінець розглянули питання про організацію літнього відпочинку та оздоровлення дітей. З означеного питання виступила головний спеціаліст райдержадміністрації у справах молоді та спорту Світлана Несін. Вона зазначила, щона даний час сформовано банк даних дітей соціально незахищених категорій.

         Влітку 2016 року планується оздоровити близько 1886  дітей, що становить 78% від загальної кількості учнівської молоді (крім випускників шкіл) у тому числі дітей пільгових категорій. Наймасовішою формою оздоровлення та відпочинку дітей залишаються табори з денним перебуванням. Для багатьох батьків із різних причин такий спосіб оздоровлення дитини є єдино можливим.  Оздоровлення  у пришкільному таборі, особливо завдяки підтримці місцевої влади, стає доступним кожній сім'ї. 

Світлана Миколаївна повідомила присутніх: «На проведення оздоровчої кампанії влітку 2016 року  передбачено видатки в сумі  536,8 тис.грн.   Орієнтовно  на суму 198, 00 тис. грн.  планується закупівля 66 путівок для дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, дітей, батьки яких є учасниками АТО та інших пільгових категорій, які першочергово потребують оздоровлення.  Крім того, відповідно до наказу управління у справах сім’ї, молоді та спорту облдержадміністрації, згідно плану розподілу путівок, придбаних за кошти обласного, державного бюджетів 19 районних дітей пільгових категорій будуть забезпечені оздоровчими та відпочинковими послугами в ПП «Оздоровчий центр «Чайка» Одеської області, з яких 6 путівок з частковою оплатою в розмірі 10% (499,8 грн.).

          В березні цього року за бюджетні кошти оздоровлено 4 дітей, позбавлених батьківського піклування в МДЦ «Молода гвардія».

         Крім того Світлана Несін вказала на те, що більш активна позиція у зазначеному питанні сільських та селищних рад районудасть можливість збільшити чисельність оздоровлених дітей.Однак, на сьогодні питання щодо оздоровлення дітей пільгових категорій окремими сільськими радами залишається невирішеним. Сільським головам, яких це стосується, рекомендовано найближчим часом передбачити кошти для оздоровлення дітей даної категорії.

         З усіх питань порядку денного колегії, з врахуванням зауважень, пропозицій та доповнень, прийнято відповідні рішення.