наверх ⇑

З днем народження, Україно!

 

   Напередодні Дня незалежності в Україні відзначається свято, присвячене одному з її символів, — День Державного Прапора. На загальнодержавному рівні це свято відзначається з 2004 року, до того офіційним воно було тільки в столиці.

    Державний прапор України — стяг із двох рівновеликих горизонтальних смуг синього і жовтого кольорів, із співвідношенням ширини прапора до його довжини 2:3. Символами України в новітньому їх трактуванні є безхмарне небо як символ миру — синій колір, і стиглі пшеничні ниви як символ достатку — жовтий колір.

       23 серпня у смт Буки перед міським будинком культури відбулося святкове зібрання з нагоди Дня державного прапора України, яке розпочалося виконанням Державного гімну присутніми. На урочистому мітингу з промовами виступили начальник культури та туризму Маньківської РДА Людмила Фітенко, селищний голова смт. Буки Оксана Власюк та директор Буцького будинку культури Сергій Залізняк, який другий рік поспіль виступив ініціатором молодіжного флешмобу до Дня державного прапора України. Усі присутні сформували колону та пройшли урочистою ходою центральною вулицею селища до Буцького каньйону. Також відбувся і патріотичний автопробіг.

     Молодь прибрала територію біля автобусної зупинки, яка знаходиться  поблизу каньйону. Були встановлені й нові лавочки.

     «24-ий День незалежності ми відзначаємо за непростих для нашої держави обставин. Але всі ці трагічні події навчили нас ще більше шанувати і цінувати, як незалежність, так і символи України. Прапор для нас, української молоді, — це не просто блакитно-жовтий стяг, а символ незламності духу народу, який бореться за своє самовизначення та щасливе майбутнє», — говорить студентка ПТУ №31 смт Буки Єлизавета.

***

     24 серпня Україна святкувала 24-у річницю проголошення незалежності. У цей день у 1991 році Верховною Радою УРСР був підтриманий Акт проголошення незалежності України, з якого починається історія держави Україна в її сучасному вигляді.

   Святкування Дня незалежності за участю школярів, керівництва та громадськості району розпочалося урочистою ходою до районного Центру культури та дозвілля і покладанням квітів до братської могили та пам’ятника Т. Г. Шевченку.

     Зі святковими промовами виступили голова Маньківської райдержадміністрації Ігор Віштак, голова Маньківської районної ради Василь Онищук, селищний голова смт. Маньківка Сергій Скакун та від імені народного депутата Верховної Ради України Валентина Ничипоренка — Валентин Балабак. Хвилиною мовчання було вшановано пам’ять героїв Небесної Сотні та всіх загиблих у зоні проведення АТО.

    Також до 24-ої річниці Незалежності України відбулася і низка інших заходів: хореографічна композиція «Ми діти твої, Україно»; святковий гала-концерт; огляд виставкових містечок; міжрайонний фестиваль дитячої та молодіжної самодіяльної хореографії «Кришталевий черевичок»; спортивно-розважальна програма «Було колись на Вкраїні — козаки гуляли».

 

О. Лук'янчук