наверх ⇑

ЗА ОПЕРАТИВНИМИ ДАНИМИ

                                                                          Бодаш М.М., начальник управління

                                              агропромислового розвитку райдержадміністрації

ЗА ОПЕРАТИВНИМИ ДАНИМИ

РОСЛИННИЦТВО

          Станом на 11 серпня у Маньківському районі завершено збирання ранніх зернових культур. У цілому обмолочено 23576 га та відповідно намолочено 125 тис. тонн, за середньої врожайності 53 ц/га. Середня урожайність озимої пшениці становить 56,6 ц/га, озимого ячменю – 54,9 ц/га, озимого жита – 36,8 ц/га, ярого ячменю – 42,7 ц/га, ярої пшениці – 43,6 ц/га, гороху – 27 ц/га, з технічних культур: озимого ріпаку – 31,7 ц/га, ярого ріпаку – 24,1 ц/га.

ТВАРИННИЦТВО

         За підсумками роботи в галузі тваринництва у господарствах району зросло поголів’я великої рогатої худоби, якої станом на 01.08.2015  у громадському секторі нараховується 5344 голів, у тому числі зросла й чисельність корів. 

           Уже за 7 місяців  поточного року нарощено 577 голів ВРХ та 147 корів. Збільшення чисельності худоби в господарствах району  відбулося в основному за рахунок власного відтворення.

          Слід відзначити, що місцеві товаровиробники продовжують працювати над нарощуванням потужностей виробництва м’яса та молока, формуючи таким чином надійні чинники продовольчої безпеки держави. Зокрема виготовляється проектно-кошторисна документація на будівництво та реконструкцію тваринницьких приміщень потужністю 550 голів корів у ТОВ«Дукра агро. Нині тут ведуться підготовчі роботи, з тим, аби в 2016 році розпочати будівництво. Також проводиться реконструкція існуючої молочно-товарної ферми ПП «Перлина Тікича». У СФГ «Пащенко», ТОВ «Дзензелівське» планують у 2016 році розпочати будівництво та реконструкцію існуючих приміщень з утримання молодняка ВРХ та сухостійних корів з родильним залом.