наверх ⇑

Засідання координаційної ради з оздоровлення, відпочинку, зайнятості дітей, учнівської молоді

16 квітня  2019 року під головуванням голови координаційної ради – заступника голови районної державної адміністрації Олега Філіпчака, за участю членів координаційної ради відбулось засідання  координаційної ради з оздоровлення, відпочинку, зайнятості  дітей, учнівської молоді.

Основними питаннями, що розглядалися на нараді, були: підготовка до проведення оздоровчої кампанії влітку 2019 року, дотримання вимог санітарно – епідеміологічного законодавства адміністраціями оздоровчих закладів з денним перебуванням. Дотримання норм харчування дітей у дитячих оздоровчих закладах, відповідність вимогам державних стандартів щодо якості та безпеки продуктів харчування та затвердження заходів з оздоровлення та відпочинку дітей влітку 2019 року.

Щодо підготовки до проведення оздоровчої кампанії доповів голова районної організації профспілок працівників освіти  Костянтин Шпеник, який проінформував присутніх, що  впродовж травня заплановано ряд важливих заходів щодо організації та проведення оздоровчої кампанії, зокрема, відділом освіти будуть проведені наради, навчальні семінари з керівниками пришкільних таборів, дитячого оздоровчого закладу «Дивокрай», медичним персоналом, кухарями з залученням фахівців Держпродспоживслужби. До початку оздоровчого періоду всі навчальні заклади району отримають методичні матеріали, в допомогу по питанню оздоровлення та відпочинку дітей.

З метою організації відпочинку дітей влітку 2019 року на базі загальноосвітніх навчальних закладів, відділом освіти райдержадміністрації  планується робота 19 пришкільних таборів з денним перебуванням (1036 дітей), 12 таборів праці і відпочинку (532 дітей). Тривалість відпочинкової зміни – 14 днів.     

Оздоровчий період планується розпочати 27 травня (для таборів праці і відпочинку – 10 днів, робота пришкільних таборів – 14 днів). Прогнозована середня вартість дітодня  у пришкільних таборах складатиме 25 - 27 гривень.

Також плануються 2 оздоровчі зміни в позаміському оздоровчому таборі «Дивокрай». Тривалість зміни – 21 день, в якій оздоровиться орієнтовно 120 дітей. Вартість путівки складатиме 5000 грн.

      І зміна: з 21.06.2019 по 11.07.2019;

      ІІ зміна: з 15.07.2019 по 04.08.2019.

Про пільгові категорії та кількість дітей, яких необхідно забезпечити оздоровчими та відпочинковими послугами, а також щодо оздоровлення дітей за кошти обласного та державного бюджетів доповіла головний спеціаліст у справах сім»ї, молоді та спорту районної державної адміністрації Світлана Несін. Яка інформувала, що за даними держстатзвітності загальна чисельність дітей віком від 7 до 17 років складає 2935 осіб. На територіях об»єднаних територіальних громад проживає 702 дітей. Отже перед нами стоїть завдання забезпечити  оздоровчими та відпочинковими послугами   близько 1850 осіб,  у тому числі 1558 дітей пільгових категорій.

Окрім того, зазначила, що передбачається отримання путівок, придбаних за кошти обласного, державного бюджетів від управління у справах сім»ї, молоді та спорту обласної державної адміністрації. Протягом року управлінням надаються путівки до Міжнародного дитячого центру «Артек» та Українського дитячого центру «Молода гвардія». Путівки надаються безоплатно або із частковою оплатою в розмірі 20, 30 чи 50 відсотків вартості путівки, яку вносять батьки відповідно до пільгової категорії дитини (орієнтовно 30 - 35 путівок). З початку року  надано 5 дітей району оздоровлено у вказаних закладах.   Також передбачається отримання путівок  в дитячий табір Тимурівець (м.Сміла), де в минулому році було оздоровлено троє дітей нашого району  та в оздоровчий центр Чайка Одеської області, де відповідно оздоровились 19 дітей пільгових категорій.

Пріоритетом країни, яка дбає про своє майбутнє, є збереження та поліпшення здоров»я населення, у першу чергу дитячого. Тому, безпечне перебування дітей у оздоровчих закладах є одним із основних завдань усіх гілок виконавчої влади та Держпродспоживслужби зазначила начальник відділу державного нагляду за дотриманням санітарного законодавства Надія Андрійчук.  

Тому особливу увагу необхідно приділяти додержанню вимог санітарного законодавства, здійснювати контроль за дотриманням санітарно – гігієнічних норм та правил при підготовці до роботи, експлуатації дитячих закладів оздоровлення та відпочинку, якістю харчування дітей з метою недопущення спалахів гострих кишкових інфекцій, харчових отруєнь та інфекційних захворювань, а також епідемічних ускладнень. 

З метою вчасного початку оздоровчої кампанії в 2019 році та якісної організації її проведення  рішенням координаційної ради затверджено районний план заходів щодо організації та проведення оздоровлення і відпочинку дітей влітку 2019 року, яким визначено чіткі завдання для всіх виконавців, які є обов’язковим для виконання.

По всіх питаннях порядку денного координаційної ради прийняті відповідні рішення, які будуть доведені до виконавців.