наверх ⇑

День пам`яті аварії на Чорнобильській АЕС

Шановні жителі Маньківщини,

дорогі ліквідатори наслідків аварії на Чорнобильській АЕС!

Минуло 29 років з моменту вибуху на Чорнобильській АЕС. Ця трагедія об’єднала все суспільство. Для нас Чорнобиль ніколи не стане минулим.

Пройдуть роки і десятиліття, а чорний деньЧорнобильської трагедії все ще хвилюватиме людей, і тих, кого він зачепив своїм лихим крилом, і тих, хто народився  далеко від покривдженої землі. 26 квітня завжди об'єднуватиме всіх живих одним спогадом, однією печаллю, однією надією.

Чорнобильська катастрофа поставила перед людством такі проблеми, про існування яких воно навіть не уявляло.

Тисячі поламаних, скалічених доль… Трагедія переселення сіл і містечок… Смерть близьких… Все це – результат катастрофи на Чорнобильській АЕС. Вся Україна, представники республік колишнього СРСР брали участь у ліквідації наслідків людської недбалості. Серед героїв-ліквідаторів були і наші славні земляки.

Збільшується часова відстань між днем сьогоднішнім і вибухом на Чорнобильській АЕС, але подолання наслідків цієї техногенної ядерної катастрофи ще триватиме багато років й потребуватиме значних коштів і великих людських зусиль.

Схиляю голову перед померлими й живими, котрі наражалися на небезпеку смерті, заради життя інших. Вважаю відвагу учасників ліквідації наслідків Чорнобильської катастрофи співвідносною з висловлюванням Христа: „Ніхто не спроможний любити більше, ніж тоді, коли він за своїх друзів своє життя віддає”.

Хай наша молитва торкнеться кожної душі та кожного серця тих, хто наражав своє життя на небезпеку смерті, заради нашого життя.

Нехай буде вічна пам'ять тим, хто віддав своє життя заради майбутніх поколінь і загинув у нерівній боротьбі з радіаційним полум'ям, а також помер від хвороб, які дістав ліквідовуючи наслідки Чорнобильської аварії! Героїчний подвиг чорнобильців назавжди залишиться в душах і серцях усіх людей!

Шановні ліквідатори наслідків Чорнобильської катастрофи, бажаю вам міцного здоров’я, терпіння та благополуччя. Щастя та добра вам і вашим родинам!

З повагою - голова районної державної адміністрації

Ігор Віштак