наверх ⇑

З Днем Конституції!

Шановна громадо Маньківщини!

28 червня громадяни України відзначають 19-у річницю прийняття основного правового документа країни – День Конституції. Цього дня ми вшановуємо непорушні принципи громадянського суспільства – право, закон, демократію, незалежність.

Конституція увійшла у суспільне життя як головний оберіг державності, гарант незалежності і соборності України, стала реальною і дієвою підвалиною розбудови незалежної демократичної правової держави – повноправної учасниці світового співтовариства. Її найвища юридична сила, верховенство права, політична, економічна та ідеологічна багатоманітність – фундаментальні засади, на яких ґрунтується сьогодення і вибудовується майбутнє українського народу.

Довгий і складний шлях політичного самовизначення засвідчив невмирущу волю українців мати свою державність, бути суверенним серед інших вільних народів Європи і світу. Послідовно і мужньо крізь віки йшов до цього український народ.

Події, що відбулися з нашим суспільством на зламі 2013-2014 років та відбуваються сьогодні, мають доленосне значення для України та українців. Це справді, як було сказано у назві фільму про Євромайдан, була «Зима, що нас змінила». Патріотизм, моральні цінності, і особливо, цінність людської гідності та свободи набули сьогодні особливого значення для нашого народу.

Українська нація зробила незворотній вибір на користь свободи, демократії і верховенства права. Вибір у напрямку активних дій, спрямованих на утвердження життєздатності своєї держави, Батьківщини. Сьогодні багато патріотів нашої держави воюють у зоні АТО, самовіддано виконують свій громадянський та конституційний обов’язок, відстоюючи свободу, незалежність та територіальну цілісність України.

Станом на 15.06.2015 року з Маньківського району мобілізовано 100 чоловік. Наші безстрашні земляки готові нести вірну службу українському народу, ризикуючи здоров’ям і життям, захищати кордони нашої держави, визволяти українські землі від посягань терористів. Їм дуже потрібна підтримка і допомога, адже ми знаємо, що часто українські військові, на жаль,  не мають елементарних речей.

Приємно відзначити, що жителі Маньківського району не залишаються осторонь проблем армії. Титанічну роботу в тилу здійснює громадська організація «Волонтери Маньківщини», спрямовану передусім на підтримку військовослужбовців, у тому числі і наших краян.  Організація здійснює адресну допомогу бійцям,  які перебувають на Сході України і беруть участь в АТО, а також військовим, що поки що проходять навчальну підготовку.  Всі волонтери  працюють безоплатно, встановлюють потреби солдатів, забезпечують їх продуктами і одягом, обладнанням та запчастинами, засобами захисту і маскування, медикаментами та побутовими речами. Від початку року громадською організацією організовано 15 поїздок (близько 90 тонн)  з гуманітарним вантажем у різні місця, де несуть військову службу наші земляки. І, що дуже важливо, така допомога «з дому» підтримує наших героїв морально та духовно.

Значний внесок у допомогу учасникам АТО робить благодійна організація “Благодійний фонд розвитку Маньківського району”. Кошти, перераховані фермерськими господарствами, сільскогосподарськими товаритсвами та підприємцями спрямовуються на придбання необхідного спорядження, продуктів харчування та одягу. Окрім того за рахунок  благодійного фонду у повному обсязі відшкодовується вартість лікування учасників АТО.

Підприємці соціальної сфери вирішили акумулювати благодійно надані кошти на спеціальному рахунку Маньківської районної організації Товариства Червоного Хреста України. Зібрані  кошти йдуть на забезпечення спорядженням військових у зоні АТО, доставку мобілізованих громадян району до місць дислокації військових частин, фінансову підтримку пораненим.

Хочу запевнити наших громадян, що районна влада також не залишається осторонь проблем, які на сьогоднішній день є гострими і наболілими.Рішенням   районної ради від 04.06.2015 року № 43-2/VI затверджено «Районну комплексну  програму щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, соціального захисту членів їх сімей  та вшанування пам’яті загиблих учасників антитерористичної  операції  на 2015-2017 роки».

Програма – це завдання, які необхідно вирішувати спільними зусиллями, комплекс заходів, що здійснюються на місцевому рівні.

Відповідно до  зазначеної програми  передбачається ряд пільг та видів соціальної і матеріальної допомоги за рахунок  коштів  державного і районного бюджету та інших  джерел, не заборонених законодавством, для учасників АТО, демобілізованих військовослужбовців та членів  сімей  загиблих учасників АТО.

Зокрема,  в 2015 році за рахунок  коштів  місцевого бюджету  надавалася  одноразова  матеріальна допомога 8  пораненим учасникам АТО  на загальну суму 16 тисяч гривень, сім’ї  загиблого воїна  5 тисяч гривень; з коштів обласного бюджету  по 50 тисяч гривень 2 сім’ям  загиблих  героїв.

Я хочу висловити глибоку вдячність всім громадянам нашого району, які не залишилися байдужими до нашої спільної біди – військових дій на Сході країни та загальнодержавної економічної скрути. Низький уклін нашим відважним героям, що без тіні страху і сумніву стали на оборону нашої Батьківщини. Українцям властиво вирішувати проблеми спільно, підтримуючи одне одного. Завдяки цим особливостям зберігається оптимістичний характер нашого народу, віра в зміни на краще. Єднання у скрутні хвилини заради майбутнього – це наша риса, а ще більше – наш святий обов’язок.

Усі ми прагнемо жити на квітучій рідній землі, де кожен має можливість гідно працювати і відпочивати, в повній мірі застосовувати свої здібності. Усі ми хочемо сповна скористатися наданими Конституцією правами  на освіту, на медичне обслуговування, соціальний захист та пенсійне забезпечення. Але ми повинні пам'ятати, що ніхто, крім нас самих, не зробить нашу країну багатою, могутньою, вільною і незалежною державою. Сила національного духу та єдність допоможуть нам здолати всі труднощі на шляху розбудови і зміцнення державності. Адже усі великі успіхи нашої держави складаються з успіхів кожного небайдужого українця.

Не будемо ж шкодувати заради цього ані сил, ані енергії! Зробимо все можливе для цього! Відмовимося назавжди від розпалювання ворожнечі в суспільстві. Переконаний, що у нас вистачить віри і терпіння, щоб гідно відповісти на виклики сьогодення.

Від щирого серця бажаю усім нам добра, злагоди і непохитної віри, що ми все зуміємо зробити як вільний і великий народ на благо розквіту рідної України та піднесення добробуту всього українського народу. Миру всім нам!

 

Голова районної державної адміністрації                              Ігор Віштак