наверх ⇑

Як відновити документи, якщо людина терміново залишала зону АТО і втратила свідоцтво про народження дитини тощо? Куди звертатись? Як багато часу піде на виправлення?

З часу початку проведення антитерористичної операції в Донецькій та Луганській областях до Маньківського районного відділу державної реєстрації актів цивільного стану Головного територіального управління юстиції у Черкаській області періодично звертаються переселенці з питанням відновлення втрачених документів. Люди потребують роз’яснень чинного законодавства з цього приводу, так як побоюються втратити свою ідентичність та позбутись можливості налагодити свій побут.

Реалізація прав у сфері державної реєстрації актів цивільного стану осіб, які вимушено залишили місця проживання внаслідок обставин, пов’язаних з проведенням антитерористичної операції на території Донецької та Луганської областей, нормативно урегульована.

Так, вимушені переселенці можуть звертатися з заявами щодо державної реєстрації актів цивільного стану, внесення змін до актових записів цивільного стану, їх поновлення та анулювання до відділів державної реєстрації актів цивільного стану за місцем фактичного проживання або перебування.

При зверненні до відділів державної реєстрації актів цивільного стану на підтвердження фактів державної реєстрації актів цивільного стану можна отримувати витяги з Державного реєстру актів цивільного стану громадян, які видаються незалежно від місця реєстрації акту цивільного стану і проживання особи.

У разі, якщо неможливо витребувати документи про державну реєстрацію актів цивільного стану у зв’язку зі зберіганням актових записів цивільного стану на території АТО, актовий запис цивільного стану може бути поновлено у відділі державної реєстрації актів цивільного стану за місцем проживання (перебування) особи.

Терміни отримання документів у зв’язку з поновленням актового запису цивільного стану залежать від необхідності витребування відомостей, необхідних для зазначення в актовому записі цивільного стану, що поновлюється, від компетентних органів іноземних держав. У цьому випадку термін становитиме до трьох місяців.

 

Провідний спеціаліст

Маньківського районного відділу

державної реєстрації актів цивільного стану

Головного територіального управління юстиції

у Черкаській області                                                                                    О.В.Рева