наверх ⇑

Щодо вирішення питань відключення окремої квартири або житлового будинку від системи теплопостачання.

 Щодо вирішення питань  відключення окремої квартири або житлового будинку від системи теплопостачання.     У зв’язку з підвищенням вартості комунальних послуг, в тому числі спожитої теплової енергії, трапляються випадки самовільного від’єднання окремих квартир в багатоквартирних будинках від системи централізованого теплопостачання, що є порушенням діючих нормативно - правових актів, тому інспекція Держенергонагляду у Черкаській області в межах своєї компетенції та у відповідності до діючого законодавства надає роз’яснення по зазначеному питанню.

     Наказом № 4 від 22.11.2005р. Міністерства будівництва, архітектури та житлово-комунального господарства України затверджено Порядок відключення окремих житлових будинків від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води при відмові споживачів від централізованого теплопостачання (далі - Порядок). (Наказ зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 9 грудня 2005р. за N 1478/11758 (із змінами і доповненнями). 

     Цей Порядок визначає процедуру відключення від мереж централізованого опалення та постачання гарячої води (далі - ЦО і ГВП) житлового будинку при відмові споживачів від послуг ЦО і ГВП, в якому зазначається що, надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення з ініціативи споживачів проводиться в цілому на будинок, а не на окремі квартири. 

     Слід зауважити що, відключення споживачів від мережі централізованого опалення та постачання гарячої води здійснюється у разі, коли технічна можливість такого відключення передбачена схемою теплопостачання, за умови забезпечення безперебійної роботи інженерного обладнання будинку та вжиття заходів щодо дотримання в суміжних приміщеннях вимог будівельних норм і правил з питань проектування житлових будинків, опалення, вентиляції, кондиціювання, будівельної теплотехніки. 

     Таким чином зазначаємо, що згідно Порядку - надання дозволу на відключення від мереж централізованого опалення проводиться тільки в цілому на будинок, а не на окремі квартири. 

     Щодо вирішення питання відключення житлового будинку від мереж централізованого опалення його власник (власники) повинен (повинні) звернутися до Комісії для розгляду питань щодо відключення споживачів від мереж ЦО і ГВП (далі - Комісія) з письмовою заявою про відключення від мереж ЦО і ГВП. Комісію створює своїм рішенням орган місцевого самоврядування або місцевий орган виконавчої влади.
До заяви додається копія протоколу загальних зборів мешканців будинку щодо створення ініціативної групи з вирішення питання відключення від мереж ЦО і ГВП та прийняття рішення про влаштування у будинку системи індивідуального або автономного опалення. Рішення про відключення будинку від системи централізованого опалення з улаштуванням індивідуального опалення повинно бути підтримане всіма власниками (уповноваженими особами власників) приміщень у житловому будинку. 

     При позитивному рішенні Комісії заявнику надається перелік організацій, до яких слід звернутися для отримання технічних умов для розробки проекту індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП.
Проект індивідуального (автономного) теплопостачання і відокремлення від мереж ЦО і ГВП виконує проектна або проектно-монтажна організація на підставі договору із заявником.

     Відключення приміщень від внутрішньобудинкових мереж ЦО і ГВП виконується монтажною організацією, яка реалізує проект, за участю представника власника житлового будинку або уповноваженої ним особи, представника виконавця послуг з ЦО і ГВП та власника, наймача (орендаря) квартири (нежитлового приміщення) або уповноваженої ними особи.

     Роботи з відключення будинку від мереж ЦО і ГВП виконуються у міжопалювальний період.
По закінченні робіт складається акт про відключення будинку від мереж ЦО і ГВП і в десятиденний термін подається заявником до Комісії на затвердження.

     Після затвердження акта на черговому засіданні Комісії сторони переглядають умови договору про надання послуг з централізованого теплопостачання.