наверх ⇑

Шановні жителі Маньківського району!

Щорічно 22 березня відзначається Всесвітній день води! У 2020 році він буде проходити під гаслом «Вода та зміни клімату – прискорення дій».
У цей день у всіх країнах світу акцентується увага на дбайливому ставленні до водних ресурсів, адже більше мільярда людей на планеті використовують неякісну воду.

Більшість українців споживають воду з поверхневих водних джерел – річок, водосховищ, зокрема з Дніпра забезпечується водою близько 2/3 населення України.

Основними джерелами забруднення поверхневих водних об’єктів є стічні води. Вода з річкової очищується до питної та транспортується до будинків і підприємств, а потім каналізаційні стоки після очистки повертаються знову до річок. Водоканали контролюють якість та склад води на кожному етапі циклу. Застарілість обладнання, щорічне збільшення концентрації забруднюючих речовин спричиняють повернення до річок недостатньо очищених вод. Використання неякісної води впливає як на здоров’я окремих мешканців, так і погіршує екологічний стан цілих регіонів.

Закликаємо всіх громадян не бути байдужими до проблем, пов’язаних із забрудненням водних ресурсів та шанобливо ставитися до води. Зокрема, вживати заходів щодо її економного використання, користування у побуті безфосфатними миючими засобами тощо.

Спільними зусиллями та своїм власним прикладом кожен може сприяти вихованню екологічно свідомого мислення у суспільстві, розумінню цінності води як для нас з вами, так і для майбутніх поколінь.