наверх ⇑

Сергій Нагорняк прозвітував про 100 днів роботи в парламенті

В ефірі регіонального суспільного мовника UA:Черкаси народний депутат України Сергій Нагорняк прозвітував про 3 місяці роботи в парламенті.

Зокрема, обранець по 199 округу розповів про те, що вже вдалося зробити за цей час, чи вважає він співрозмірним розмір своєї зарплатні з виконаною роботою та чому енергетика – це не та сфера, де можливо ефективно працювати в «турборежимі».

Ви депутат вже 3 місяці, що вдалося за цей час зробити?

Рада 9 скликання навіть за 3 місяці зробила те, що іншим було не під силу: ми скасували депутатську недоторканність; проголосували за законопроект «про імпічмент Президента»; прибрали так звані «майданчики Яценка»; вперше «не під ялинку», а вчасно, як того вимагає закон, ухвалили бюджет.

Окрім того, за цей час за мого співавторства було ухвалено два надважливих законопроекти з могопрофілю: «Про внесення змін до деяких законів України у зв'язку з відокремленням діяльності з транспортування природного газу» та щодо створення умов для забезпечення виконання зобов'язань України з відокремлення діяльності з транспортування природного газу.

Наразі спільно з експертним середовищем ми розробляємо законопроект щодо вдосконалення механізму енергосервісу.  У сесійну залу плануємо винести цей законопроект вже у січні.

Після ухвалення всіх необхідних законів з енергосервісу – вже наступного року реально зменшити суми у платіжках. Окрім того, розвиток ЕСКО-компаній в Україні – це ще й величезний перспективний ринок, який за сприятливих умов щороку зростатиме у десятки разів. А це гроші в українську економіку, робочі місця та зменшення імпорту енергоносіїв

Щодо роботи на окрузі, то тут ми з командою теж рухаємося доволі швидкими темпами. Вже відкрили 5 громадських  приймалень в усіх районах. Лише за цей час до нас надійшло близько 500 звернень громадян!

Кожен тиждень, передбачений для роботи з виборцями я проводжу у себе на окрузі. З останнього, що нам вдалося зробити – вирішити питання з приміщенням для дітей з особливими потребами у Звенигородці. До цього влада понад 3 роки «футболила» місцевих з однієї інстанції у іншу, а страждали діти!

На сайті Верховної Ради зазначено, що Ви пропустили 11 засідань. З чим це пов’язано?

Насправді у мене немає жодного дня пропуску: ані пленарного засідання, ані засідання комітету чи підкомітету. Проблема саме у письмовій реєстрації, яка існувала донедавна.

Тож я радий, що нарешті ми ухвалили закон, згідно з яким з 1 грудня, у разі якщо народний депутат  навіть не зареєструвався за допомогою електронної системи, але протягом пленарного засідання здійснював голосування за допомогою електронної системи, він вважається таким, який зареєструвався за допомогою електронної системи (Закон України №196-ІХ).

Чому за 3 місяці Вам вдалося зареєструвати лише 2 законопроекти?

Тому що енергетика – це не та сфера, де потрібен «турборежим». «На кону» дуже багато: наша енергетична незалежність, мільйони гривень платників податків, наші підприємства та тепло у домівках.

Вважаю, що тут треба керуватися принципом німців: weniger aber besser – менше але краще.