наверх ⇑

Черкащина й далі скорочуватиме споживання газу, – очільник області

 

         Черкащина незмінно тримає курс на енергонезалежність. За останні два роки тут скоротили споживання газу майже вполовину. Про це під час колегії сказав очільник області Юрій Ткаченко.

         Він закликав владців на місцях і надалі дотримуватися визначеного пріоритету. Особливо це стосується закладів освіти й охорони здоров’я.

         – В області діє програма підвищення енергоефективності та зменшення споживання енергоносіїв, – наголошує голова Черкаської ОДА. – Під час опалювального сезону 2014 – 2015 років ми скоротили споживання газу на майже 35%. Наступного сезону – ще на 12%. І це – не межа. Ми й надалі позбуватимемося газової залежності. Це – незмінна політика Президента України й Уряду.

         Також Юрій Ткаченко закликав черкащан активніше дбати про енергоощадність своїх осель. Задля цього держава, зокрема, передбачила «теплі» кредити, тіло яких частково компенсує. Відповідна програма діє у країні з жовтня 2014 року. Відтоді на Черкащині уповноважені банки видали фізичним особам, ОСББ і ЖБК таких кредитів на майже 97 млн грн. За ці кошти вони закуповують «негазові» котли й інше енергоефективне обладнання та матеріали. За кількістю «теплих» позичок область посідає десяте місце серед інших в Україні.

         – Водночас райдержадміністрації та міськвиконкоми мають подбати про виконання місцевих програм підвищення енергоефективності в частині відшкодування населенню частки відсоткової ставки за кредитами, – наголосив очільник області.

Детальніше про «теплі» кредити можна дізнатися в ПАТ «Державний ощадний банк України», ПАТ АБ «Укргазбанк» і «Державний експортно-імпортний банк України» («Укрексімбанк»).