наверх ⇑

До кінця тижня Черкащина отримає вакцину для проведення другого раунду імунізації проти поліомієліту

privivka_ot_poliomielita_2

Уже наступного понеділка в області планують розпочати другий тур щеплень дітей віком від 2 місяців до 6 років проти поліомієліту, а це майже 70 тисяч маленьких черкащан. На проведення цього раунду МОЗ розподілило на область 150 тисяч доз вакцини, повідомляють в Департаменті охорони здоров’я облдержадміністрації.

Для забезпечення проведення другого раунду Міністр охорони здоров’я підписав наказ про розподіл по регіонам 4,4 млн доз живої вакцини, які були надані Дитячим фондом ООН ЮНІСЕФ у якості гуманітарної допомоги. Отримані препарати надійдуть на склад Черкаського обласного комунального підприємства «Фармація», звідки їх потім розподілять на лікувально-профілактичні заклади області. Зараз же у Міністерстві за результатами опрацювання пропозицій від регіонів готують рекомендації щодо проведення другого раунду додаткової вакцинації.

− Рівень охоплення вакцинацією в Україні є найнижчим за останні 20 років, хоча ліків проти цього захворювання не існує. Єдиним захистом є вакцинація, − розповідає начальник відділу надання медичної допомоги матерям та дітям Департаменту ОЗ облдержадміністрації Людмила Стрєлкова. – Жива поліомієлітна вакцина – єдиний препарат, який використовується для зупинення спалахів та забезпечення належного рівня колективного захисту дітей від  вірусу поліо.

Вона зазначила, що кожна партія оральної поліомієлітної вакцини проходить повне тестування на потужностях виробника. Препарат зберігає свої властивості протягом двох років з дня виробництва.

− ВООЗ проводить перевірку відповідності належної виробничої практики та забезпечує наявність чіткої системи контролю якості вакцин, − говорить Людмила Стрелкова. –  Ці механізми розроблені для того, щоб гарантувати відповідність препаратів міжнародним стандартам.