наверх ⇑

Область у десятці за доступністю та якістю медицини

 За результатами рейтингової оцінки стану здоров’я населення, доступності та якості медичної допомоги, профілактичної роботи, ресурсного забезпечення закладів охорони здоров’я медична галузь Черкащини торік посіла 8 місце серед всіх областей України. На цьому, відкриваючи засідання колегії управління охорони здоров’я облдержадміністрації за участі заступника Міністра охорони здоров’я України Віктора Шафранського, наголосив заступник голови – керівника апарату Черкаської ОДА Сергій Овчаренко. 

     Цього року в області продовжать працювати над забезпеченням якості та доступності медичних послуг для жителів Черкащини. Як зауважив начальник управління охорони здоров’я облдержадміністрації Михайло Лобас, працюватимуть над скороченням ліжкового фонду, розвитком первинної ланки, зокрема відкриття центрів психолого-медико-педагогічної служби, а також планують закупити 12 стаціонарних та один мобільний флюорограф. 

     – До кінця квітня плануємо ввести в експлуатацію на базі Золотоніської ЦРЛ філіал відділу гемодіалізу обласної лікарні, який буде оснащений найновітнішим обладнанням компанії Фрезеніус. Також у шести обласних лікарняних закладах маємо запровадити електронну систему «Лікар Елекс» за рахунок залучення 10 млн грн. з Фонду регіонального розвитку області. Завдяки цій системі можна буде ефективно та швидко промоніторити роботу медичних установ та сімейних лікарів, – означив плани на 2016 рік Михайло Лобас. – Крім того, якщо вдасться залучити необхідні кошти, то у другому півріччі зможемо здати в експлуатацію перинатальний центр. 

     Щоправда досі лишається невирішеною низка проблемних питань у цій галузі. Так, упродовж останніх двох років область не має можливості закупити необхідну вакцину. Також необхідні кошти для придбання ангіографів для діагностування та лікування серцево-судинних захворювань в обласному кардіологічному центрі, обласній лікарні та уманській лікарні.

     – Відзначу, Черкаська область одна з трьох областей, де відсутня оперативно-диспетчерська служба Центру екстреної медичної допомоги та медицини катастроф. Це та інші питання необхідно негайно вирішувати, – відзначив Сергій Овчаренко. – Ми сподіваємося на підтримку Міністерства охорони здоров’я України вирішенні цих проблемних питань.