У МОЗ України роз’яснили ситуацію щодо забезпечення регіонів вакцинами
Усвідомлюючи проблемну ситуацію, що склалася із забезпеченням вакцинами регіонів України, Міністерство охорони здоров’я вживає всіх необхідних заходів, аби якнайшвидше її виправити. Слід зазначити, що причиною дефіциту багатьох вакцин є, насамперед, недостатня кількість закупівель необхідних імунобіологічних препаратів в попередні роки, у тому числі і у 2014 році, повідомляють в Міністерстві охорони здоров’я України.
Крім того, на світовому ринку існує брак окремих вакцин, що ускладнює сьогодні їхнє замовлення. Ще однією причиною труднощів є те, що у деяких препаратів закінчився термін дії реєстрації, а окремі види вакцин не зареєстровані в Україні, відтак не можуть бути закуплені.
Так, МОЗ України закуповує вакцини від сказу відповідно до попередніх заявок регіонів та в межах того фінансування, яке виділяється з Державного бюджету на проведення імунопрофілактики. Також закупівля вакцин для попередження сказу може здійснюватися за рахунок коштів місцевих бюджетів та інших джерел, не заборонених законодавством. У 2015 році вакцини від сказу будуть закуповуватися через Дитячий фонд ООН (ЮНІСЕФ).
Важливо зауважити, що вакцина для попередження сказу не є плановою і використовується лише за епідемічними показаннями – людям, які безпосередньо були покусані тваринами та яким лікар призначив курс профілактичних щеплень проти сказу.
Міністерство охорони здоров’я підготувало наказ про перерозподіл вакцин, у відповідності до потреб кожного регіону.
У зв’язку з тим, що вакцина проти правця не закуповувалася в Україні протягом останніх двох років, її залишки в регіонах відсутні. У переліку імунобіологічних препаратів, які ЮНІСЕФ закуповуватиме для України цього року, є і вакцина проти правця. Як тільки кошти від МОЗ надійдуть на рахунок Дитячого фонду ООН, процес закупівлі буде розпочато.
Наказом МОЗ України від 07.07.2015 № 409 «Про ввезення незареєстрованих в Україні лікарських засобів (медичних імунобіологічних препаратів)», було надано дозвіл на ввезення в Україну, зокрема, сироватки проти ботулізму. Цей дозвіл передбачає ввезення в Україну ботулінового антитоксину (Botulimum Antitoxin) АВЕ, розчину для ін’єкцій по 10 мл в ампулах № 1 польського виробництва. Централізовано сироватка проти ботулізму МОЗ не закуповується.
З питань закупівлі цього лікарського засобу необхідно звертатись до постачальника ТОВ «Імуна-Фарм», м. Одеса.
Окрім цього, МОЗ України наголошує, що компанії, які звернуться з відповідним клопотанням щодо ввезення гуманітарної допомоги цієї групи препаратів, отримають відповідне погодження у найкоротший термін.