наверх ⇑

Вимушені переселенці на Черкащині: соціальне забезпечення та захист

IMG_2275

Нині на Черкащині перебуває понад 13,4 тисячі переселенців, зокрема 2020 дітей. Про це повідомляє директор обласного контактного центру, позаштатний радник Міністра соціальної політики України Лариса Ходаковська. Водночас на території області наразі є 38 резервних місць, з яких 28 – для розміщення працездатного населення, 10 передбачені для людей з обмеженими можливостями та 220 – для дітей.

За інформацією Департаменту соціального захисту населення, за отриманням адресної допомоги на проживання та оплату комунальних послуг звернулось більше 11, 3 тисяч осіб, із яких 10 843 вже призначено допомогу. Підвідомчими будинками-інтернатами області взято на поселення 70 підопічних з-поміж внутрішньо переміщених осіб.

Не менш важливою є робота Центру соціальних служб для сім’ї, дітей та молоді регіону з надання комплексних соціальних послуг сім’ям вимушених переселенців. Так, на тимчасове проживання переїхали 20 сімей опікунів, піклувальників, у яких виховується 25 дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування.

За сприяння служби зайнятості у цілому на Черкащині знайшли роботу 624 переміщених громадянина. Ще 531 – взяли участь у громадських та інших роботах тимчасового характеру, 117 – направлено на професійне навчання.

– Для надання соціально-психологічної підтримки переселенців, – зазначає Лариса Ходаковська, – на базі нашого контактного центру працює психолог та юрист. Вони забезпечують первинну психологічну допомогу та, в разі потреби, соціальний супровід.

Між тим, питання соціального забезпечення та захисту переселенців порушили нещодавно і під час засідання Міжвідомчого координаційного штабу з питань, пов’язаних із соціальним забезпеченням громадян, які переміщуються з тимчасово окупованої території та районів проведення АТО. Нарада відбулась з усіма регіонами країни в режимі селекторного зв’язку – на чолі із керівником Штабу – Першим заступником Голови ДСНС Олегом Мельчуцьким.

Під час засідання учасники обговорили питання щодо соціального забезпечення переселенців, зокрема переміщення з районів проведення АТО, тимчасового розміщення, працевлаштування, вирішення інших побутових проблем. Також було проаналізовано стан правового та соціально-медичного забезпечення осіб, які постраждали під час бойових дій в районах проведення АТО, і напрямки удосконалення нормативно-правових актів щодо соціального захисту внутрішньо переміщених осіб.

Принагідно заступник голови – керівник апарату ОДА Віталій Коваль звернувся до керівника Штабу з проханням повторно розглянути запит області, раніше спрямованого до Кабінету Міністрів України та Міністерства соціальної політики, стосовно можливості використання коштів Фонду соціального страхування з тимчасової втрати працездатності на оздоровлення дітей.

– Якщо кошти, що акумулюються на рахунках Фонду соцстраху, при формуванні показників на 2016 рік, передадуть областям, зокрема й Черкащині, у наступному році ми зможемо використати їх на оздоровлення дітей, в тому числі й переселенців, учасників АТО та інших соціально незахищених категорій населення, – звернувся з ініціативою Віталій Володимирович.