наверх ⇑

Кабмін допоможе зняти додаткове навантаження з органів місцевого самоврядування

На сьогодні Кабмін напрацьовує заходи щодо  зняття додаткового навантаження з органів місцевого самоврядування. Але усі гілки влади мають об’єднатися, щоб захистити людей від неконтрольованого зростання тарифів. Тому питання перегляду тарифів на комунальні послуги має знаходиться на постійному контролі органів місцевого самоврядування. На цьому наголошує в.о.голови Черкаської ОДА Віктор Гусак. Уряд з головами міст напрацювали спільне рішення про непідвищення тарифів на опалення й гарячу воду для українців. 

За завданням Президента уряд провів нараду з представниками органів місцевого самоврядування, на якій були розглянуті пропозиції від НАК «Нафтогаз України» та напрацьовані відповідні механізми для вирівнювання тарифів для всіх соціальних категорій. Таким чином Кабмін допоможе зняти додаткове навантаження з органів місцевого самоврядування. 

Пропозиції НАК «Нафтогаз України» дадуть змогу збалансувати ціни на газ на програми централізованого опалення в містах і селах.

Щодо перегляду тарифів на Черкащині

Тарифи на комунальні послуги в області, згідно з вимогами чинного законодавства, переглядаються.  До початку опалювального сезону 2020/21 року тарифи на послуги з постачання теплової енергії для населення переглянуті для 12-ти підприємств ТКЕ області:

  • НКРЕКП – для 2-ох підприємств (м. Черкаси);
  • органами місцевого самоврядування – для 10-ти підприємств (м. Канів, м. Ватутіне, м. Умань, смт Драбів, м. Кам’янка, м. Жашків, м. Монастирище, м. Звенигородка, м. Корсунь-Шевченківський, КПТМ Черкаського району).

Тоді як не переглянуті тарифи на теплову енергію для 2-ох підприємств ТКЕ м. Сміла.

Нові тарифи з початку опалювального сезону 2020/21 року застосовують 6 підприємств (із 14-ти, КПТМ «Черкаситеплокомуненерго» м.Черкаси, смт Драбів, м. Жашків, м. Кам’янка, м. Монастирище, КПТМ Черкаського району).

Тоді як тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення на 2021 рік переглянуті для 8-ми підприємств водопровідно-каналізаційного господарства області: 

  • НКРЕКП – для 2-ох підприємств (м. Черкаси, м. Умань);
  • органами місцевого самоврядування – для 6-ти підприємств (м. Канів, м. Золотоноша, м. Жашків, смт Маньківка, м. Христинівка, м. Ватутіне).

Нові тарифи на послуги з централізованого водопостачання та водовідведення з 01 січня 2021 року застосовують 6 підприємств області (м. Черкаси, м. Умань, м. Канів, м. Золотоноша, м. Жашків, смт Маньківка).

Президент України Володимир Зеленський наполягає на обов’язковій соціальній справедливості, особливо коли йдеться про питання тарифів для населення. Адже очевидно, що в державі не може бути тарифної дискримінації, і тому всі верстви населення мають отримати зрозуміле тарифне ціноутворення.

За ініціативою Глави держави уряд уже напрацював інструменти для тимчасового зниження цін на газ для населення до 6,99 грн за 1 кубометр. Передусім це стосувалось індивідуальних домогосподарств.

Водночас певна частина населення отримує послуги з опалення через теплокомуненерго. Ціноутворення на опалення у регіональних теплокомуненерго значно складніше, а тому ціни для населення, яке одержує опалення через ці структури, бувають суттєво вищими.

Нагадаємо, що Уряд та міські голови дійшли згоди в питанні тарифів на тепло та гарячу воду.  Є домовленості щодо напрацювання проекту спільного Меморандуму.