наверх ⇑

До кінця другого президентського терміну планую підготувати Україну до вступу в ЄС та НАТО, – Петро Порошенко

«До кінця другого президентського терміну я планую підготувати Україну до вступу в НАТО», – заявив Президент України Петро Порошенко.

За його словами, в 2023 році має бути підписаний План дій щодо членства в НАТО. «А підніму я це питання в грудні 2019 року на Лондонському саміті НАТО», – зауважив він.

«В 2023 році цілком реально після досягнення Україною критеріїв щодо членства в Європейському Союзі, розпочати переговори про вступ до ЄС», – також додав Петро Порошенко.

Президент підкреслив: «Тільки Північноатлантичний альянс гарантує нашу незалежність. Тільки НАТО, головним принципом якого є «один за всіх і всі за одного». І НАТО, яке святкує свій 70- річний ювілей, за всю свою історію не допустило жодного разу, коли б навіть наблизились до землі країни-члена НАТО будь-які агресори».

«Ми маємо зробити з цього висновки. Ми більше не дамо завести себе на манівці позаблоковості. НАТО – це є безпека держави, безпека державного кордону і безпека кожного українця всередині країни», – сказав Глава держави.