наверх ⇑

На Черкащині відзначили свято першого снопа

Аграрії Маньківщини спільно з аграріями усієї Черкащини  вступили в активну фазу по збору ранніх зернових та зернобобових культур.                                

Збирання хліба для українського народу у всі віки було відповідальною справою. На нього селяни-господарі чекали цілий рік. Перед початком жнив завжди збиралася вся громада на свято першого снопа, або на так звані «зажинки». Дана традиція свято зберігається і на сьогодні.
Так, 10 липня поточного року у селі  Мар’янівка Шполянського району на території «ЛНЗ-АГРО», де розташований «Географічний центр території  України» відбулось загальнообласне  свято першого снопа -  «Зажинки-2018».

У заходах  взяли участь товаровиробники району та  управління  агропромислового та економічного розвитку Маньківської районної державної адміністрації.

Начальник управління агропромислового розвитку Черкаської обласної державної адміністрації Ігор Колодка разом з колегами зробили перший укіс та перший зажинок наголосивши, що «Основне завдання всіх рівнів виконавчої влади в області - забезпечити проведення нинішньої жнивної компанії в оптимальні терміни і з найменшими втратами вирощеного урожаю».
Цьогоріч область нажнивує не менший урожай, аніж торік. Тому зерна аграрії планують зібрати понад  3,6  млн. тонн.

По Маньківському району необхідно зібрати ранніх зернових та зернобобових на площі 16,9 тис. га.

 

Управління агропромислового та економічного розвитку

Маньківської райдержадміністрації