наверх ⇑

Реабілітаційними заходами дітей та осіб з інвалідністю забезпечено

З метою покращення стану здоров`я дітей та осіб з інвалідністю  віком до 35 років в районі з серпня 2008 року функціонує Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю (далі – Центр). На утримання Центру щорічно виділяються кошти з районного бюджету, зокрема в 2019 році на зазначені цілі використані кошти в сумі 707,8 тис. грн., в 2020 році заплановані кошти на утримання Центру в сумі 788,2 тис. грн.

У Центрі станом на 01.01.2020 року пройшли реабілітацію 58 осіб з інвалідністю. Реабілітаційний процес, згідно індивідуальної  програми реабілітації, розрахований на два роки.

Комплексна реабілітація дітей та осіб з інвалідністю включає в себе комплекс медичних, педагогічних, психологічних, технічних та професійних заходів, спрямованих на відновлення порушених функцій організму, подолання фізичних та інтелектуальних вад, набуття знань, умінь, навичок, які б дали змогу дітям та особам з інвалідністю інтегруватися в суспільство.

Проаналізувавши роботу Центру за 2019 рік слід зазначити, що за вказаний період надано психолого-педагогічних та логопедичних послуг - 10679 одиниць, масажних – 3494 одиниць, лікувальної фізкультури – 3742 одиниць, тренажерних – 1771 одиниць, фізпроцедурних – 2087 одиниць.

По нозологічним захворюванням у Центрі проходять реабілітацію 32 дітей та осіб з ураженням опорно-рухового апарату та центральної нервової системи, з психічними захворюваннями та розумовою відсталістю - 10 дітей, з ураженням слуху – 3, з ураженням зору - 4, з ураженням внутрішніх органів – 8, онкохворих - 1 особа

По віковим категоріям діти та особи з інвалідністю проходять реабілітацію: від 0-3 років - 7 дітей, 3-7 років - 6 дітей, від 7-14 років - 19 дітей, від 14-18 - 22 дітей, від 18 до 35 - 3 особи, за статтю – дівчат - 24 особи, хлопців – 34 особи.

 В Центрі працює лекторій для роботи з батьками, за минулий рік проведено бесіди на тему:

 • психологічний аналіз художньої майстерності та шляхи застосування у корекції психологічного стану дитини;
 • дисплазія тазобедрених суглобів у дітей, вроджені патології та ускладнення при  лікуванні вивиху бедра;
 •  підвищення значення фізіотерапевтичного і реабілітаційного лікування;
 • соціальна адаптація із вадами гіперактивного розладу дефіциту уваги;
 • попередження конфліктів у взаєминах батьків і дітей;
 • роль слухового сприйняття в пізнанні навколишнього світу.
 • адаптація дитини в соціальному середовищі.

У Центрі щорічно встановлюється та затверджується мережа груп, наповнюваність яких складається у кількості дітей та осіб з інвалідністю. Тривалість індивідуальних та групових занять визначається відповідно до вимог чинного законодавства.

З метою забезпечення ефективності, удосконалення форм і методів проведення реабілітаційних заходів Центр аналізує та узагальнює дані про вихованців, які вибули з Центру.

Якщо дитина з інвалідністю навчається у загальноосвітньому навчальному закладі за денною формою навчання та потребує реабілітаційних послуг відповідно до індивідуальної програми  реабілітації - може отримувати такі послуги  за окремим графіком.

Діти та особи з інвалідністю, які за станом здоров`я потребують забезпечення реабілітаційними послугами, та відвідують Центр, мають більше шансів адаптуватися в суспільство.  Так, на даний час 31 дитина з інвалідністю відвідує загальношкільні та дошкільні навчальні заклади, 2 дітей з інвалідністю (колишні відвідувачі Центру) закінчили школу та вступили до навчальних закладів, одна з них  навчається у вищому навчальному закладі.  

Органами виконавчої влади та місцевого самоврядування постійно надається допомога з матеріально-технічного забезпечення установи, за кошти районного бюджету придбано:

- шафу для одягу – 3400 грн;

-пилосос «Керхер» - 4750 грн;

-лічильник  - 2860 грн;

-підключено оптоволокновий оптичний інтернет для покращення роботи з інтернетпровайдером - 980 грн;

- для проведення новорічних свят та дня Святого Миколая закуплено новорічну ялинку – 1182 грн та комплект костюму Діда Мороза -2160 грн;

- розроблено проектно-кошторисну документацію по ремонту приміщення та улаштування фасаду, прибудинкової території та проведено її експертизу – 8832 грн (вартість проєкту складає 910 тис. 392 грн). На даний час зазначений проект переданий на розгляд до Державного фонду регіонального розвитку.

Представниками органів виконавчої влади, місцевого самоврядування та керівниками підприємств, установ та організацій приділяється належна увага відвідувачам Центру. До відзначення  Міжнародного Дня захисту дітей, Міжнародного Дня осіб з інвалідністю, Дня Святого Миколая, новорічних та різдвяних свят та ін.. проводяться постійні відвідування дітей та осіб з інвалідністю з врученням їм цінних подарунків та солодощів.   

Також за рахунок коштів районного бюджету відповідно до заходів районної програми «Соціальний захист ветеранів війни, осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» в 2019 році дітям з інвалідністю придбано та вручено 82 новорічних подарункових набори на загальну суму 15 тис. грн.

Спеціалістами Ценру проводяться тематичні заходи для дітей та осіб з інвалідністю, а саме:

 • до дня Великодня  лялькова вистава «Великодній колобок»;
 • до дня захисту дітей дійство з залученням аніматорів «Подорож до країни дитинства»;
 • виховний тематичний захід «Будь чистим та охайним»;
 • квест - гра «Добро та милосердя у твоєму житті» до Міжнародного дня захисту людей з інвалідністю;
 • виставка творчих робіт дітей з обмеженими можливостями «Наші руки золоті, всі ми різні, але всі ми рівні»;

-  до дня Святого Миколая: «Йде Святий Миколай ти добром його стрічай»;

Постійно проводиться психологічний супровід опікунів дітей з інвалідністю.

Якісні реабілітаційні послуги надаються завдяки злагодженій роботі фахівців Центру.  Завдячуючи майстерності та наполегливості спеціаліста з масажу, значно покращується стан здоров»я відвідувачів, яким встановлено діагноз дитячий церебральний параліч та які мають патологічні захворювання хребта чи нижніх кінцівок. Батьки дітей, які отримують реабілітаційні послуги, з вдячністю відгукуються про роботу працівників Центру.

Діти та особи з інвалідністю стають повноцінними членами суспільства та часто вже не лише не потребують його підтримки, а й навпаки, роблять свій особистий внесок у розбудову нашої держави.