наверх ⇑

До уваги жінок, які по потребують протезування молочних залоз

Постановою Кабінету Міністрів України від 05.04.12 №321 «Про затвердження Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні та інші засоби реабілітації, переліки таких засобів» передбачено безкоштовне забезпечення жінок після мастектомії, секторальної резекції молочних залоз, квадрантектомії,  та з порушенням розвитку молочних залоз протезами молочної залози обов`язково з ліфами для їх кріплення та у разі потреби – компресійним рукавом.

Протезні вироби видаються в кількості – 1 протезний виріб, в комплекті ліфи для кріплення протезу – 3 одиниці, за потреби – видається 1 компресійний рукав. Термін експлуатації зазначених виробів – 1,5 роки з дня забезпечення. 

Для формування направлення в Централізованому банку даних з проблем інвалідності необхідно звернутися в управління соціального захисту населення районної державної адміністрації в каб №9 та подати:

  1. Заяву (форма затверджена Мінсоцполітики);
  2. Паспорт громадянина України та його копію;
  3. Довідку МСЕК про встановлення інвалідності для осіб з інвалідністю (для дітей з інвалідністю – висновок ЛКК) та її копію ;
  4. Індивідуальну програму (для особи з інвалідністю та дитини з інвалідністю) або висновок ЛКК для інших осіб, осіб з інвалідністю група інвалідності яких установлена до 1 січня 2007 року як безстрокова або строк дії якої не закінчився);
  5. Висновок ЛКК - для осіб, яким не встановлено інвалідність;
  6. Пенсійне посвідчення та його копію.

У разі двосторонньої ампутації молочних залоз протези молочної залози видаються у розрахунку одна пара на рік, ліфи для їх кріплення – три одиниці на рік.  

Жінки у післяопераційний період згідно з довідкою лікаря закладу охорони здоров»я, в якому проводилася операція, забезпечуються післяопераційним протезом у комплекті з одним ліфом для його кріплення.

Звертаємо увагу, що протези молочної залози, ліфи для їх кріплення та компресійний рукав видаються безкоштовно.

 

   Заступник начальника управління-

  начальник відділу з питань праці, осіб

  з інвалідністю та ветеранів управління

  соціального захисту населення Маньківської

  районної державної адміністрації                                     Ірина ГУЛЯЩА