наверх ⇑

Економити субсидію – вигідно !

 

         Влітку люди переживали в очікуванні опалювального сезону – як будемо платити за тепло при таких цінах?  Зараз вже понад 5 млн. сімей отримали субсидії.

         Зокрема по Маньківському районі станом на 01/01/16 р. призначено субсидій на житлово-комунальні послуги 7338 сім'ям на загальну суму 24 млн. 475 тис. грн.

          Держава забезпечила надійну та ефективну підтримку сім'ям, які не в змозі оплачувати високу вартість послуг. Але із впровадженням змін у програмі субсидій почали ширитись різноманітні чутки, однією з яких є наступна:

         "Якщо не використаєш весь обсяг газу (чи іншої послуги), доведеться повертати субсидію у кінці опалювального сезону".

         Розмір субсидії розраховується виходячи з об'ємів соціальної норми споживання, що визначена постановою Кабінету Міністрів України від 06/08/2014 № 409 "Про встановлення державних соціальниїїх стандартів у сфері житлово-комунального обслуговування" незалежно від фактично спожитих обсягів природного газу чи інших комунальних послуг.

         Фактичне споживання комунальних послуг домогосподарством відрізняється від нормативного, воно може бути більшим або меншим від соціальних норм споживання. Не потрібно "випалювати" весь обсяг природного газу, чи даремно використовувати інші комунальні послуги (холодну віду, електроенергію), на які надається субсидія.

         Сума субсидії, яку органи соціального захисту населення переказують на рахунки виконавців/виробників комунальних послуг для оплати їх вартості і яка не використана домогосподарством внаслідок економії споживання послуг, може бути зарахована як оплата в майбутніх розрахункових періодах.

         Зменшене споживання комунальних послуг жодним чином не вплине на розмір субсидії на наступний опалювальний період, оскільки вона розраховується виключно на основі соціальних норм споживання.

         Ще раз наголошуємо,  що споживати комунальні послуги економно – вигідно.

         Якщо не використаєте весь обсяг разу (чи іншої послуги), нічого повертати не потрібно, ви все рівно будете користуватись субсидією.

 

Начальник відділу                                                                           Н.В.Бацай