наверх ⇑

Хто може втратити право на субсидію

Житлова субсидія – вагома підтримка держави з оплати комунальних платежів. Проте, незважаючи на роз»яснювальну роботу про умови призначення субсидії, дехто намагається приховати обставини, що можуть вплинути на право отримання соціальної допомоги.     

     В  Положенні про призначення житлових субсидій, затверженого постановою Кабінету Міністрів України від 21.10.1995 № 848 зі змінами, вказано за яких умов субсидія не призначається, а саме:

      - опалювальна площа житлового приміщення перевищує 120 кв.метрів для квартир і 200 кв. метрів для індивідуального будинку;

      - будь – хто із складу домогосподарства або член сім»ї особи із складу домогосподарства має у своєму володінні транспортний засіб, що підлягає державній реєстрації і з дати випуску якого минуло менше п»яти років (крім мопеда).

      Якщо право власності або володіння на транспортний засіб набуто під час отримання житлової субсидії, громадянин, якому призначено житлову субсидію, протягом 30 календарних днів зобов»язаний повідомити про це управління соціального захисту населення незалежно від розміру вартості транспортного засобу;

      - будь – хто із складу домогосподарства або членів сім»ї особи із складу домогосподарства протягои 12 місяців перед зверненням за житловою субсидією, призначенням субсидії без звернення здійснив купівлю або іншим законним способом набув право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб (механізм), будівельні матеріали, інші товари довгострокового вжитку на суму, яка на дату купівлі, набуття права власності перевищує 50 тис. гривень.

Як виявилося, не всі учасники програми житлових субсидій відповідально ставляться до своїх обов»язків. Приховують покупку, отримання спадщини, тощо. Так житель села Крачківка приховав покупку автомобіля на суму понад 50 тис. грн., а житель села Дзензелівка придбав недорогий мотоцикл, але з дати випуску якого минуло менше п»яти років. Обоє повернули субсидію, крім того були притягнуті до адміністративної відповідальності.

Під час проведення перевірки попереджено призначення субсидії на наступний термін  двом жителям селища  Маньківка у зв»язку з придбанням  ними автомобілів, вартістю понад 50 тис. гривень   та  жителю села Добра через придбання ним  автомобільного причіпа, вартістю понад шість тис. гривень, але  2018 року випуску. Перевірка триває.

 

Начальник відділу контролю

 управління соціального захисту населення

 Галина Кирієнко