наверх ⇑

Інформація про роботу управління соціального захисту населення Маньківської районної державної адміністрації за 2019 рік

Робота управління була спрямована на виконання політики держави в сфері соціального захисту, направленої на підвищення рівня соціальної захищеності та якості життя мешканців району.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації  здійснює соціальне забезпечення осіб з інвалідністю,  одиноких непрацездатних громадян, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних, малозабезпечених сімей з дітьми, ветеранів, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави, шляхом надання різних видів допомог.

Соціальні виплати та допомоги в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  проводяться за рахунок коштів державної субвенції, обласного, районного, сільських та селищних бюджетів.

З метою соціальної підтримки малозабезпечених громадян, ветеранів війни та праці районною радою прийнято районні програми соціального захисту, за якими найбільш вразливим категоріям громадян надається матеріальна допомога, оплачуються пільги за користування телефоном та електроенергією, фінансова підтримка громадським організаціям ветеранів, проводиться придбання подарунків для  дітей з інвалідністю до новорічних свят, вшанування учасників антитерористичної операції та проводяться інші заходи.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації має в своїй структурі 5 відділів, які виконують повноваження  відповідно до покладених функцій.

Робота управління   організована за принципом єдиної технології прийому громадян,  які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги на підставі єдиної заяви.

З початку року проведено виплату всіх  видів соціальних допомог, пільг та субсидій  на суму  80 133,5 тис. грн.

В управлінні діє приймальня громадян, в якій щоденно здійснюється прийом громадян. Станом на 01.01.20 спеціалістами відділу соціальних допомог та персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги прийнято 9314 заяв для призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій.

На обліку в  управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  перебуває  153 внутрішньо  переміщених  сімей  з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.

За 2019 рік   адресну допомогу  на проживання виплачено 43 сім`ям  на загальну суму 782,4 тис. грн.

За період 2019 року перевірено 5826 особових справ одержувачів різних видів соціальних допомог. Проведено 1484 обстежень сімей, які зверталися за призначенням допомог та субсидій, складено  відповідні акти.

Проводиться  робота по верифікації одержувачів пільг та соціальних виплат. За результатами проведеної роботи Міністерством фінансів України спеціалістами управління опрацьовано 2759 справ. Добровільно повернуто кошти 11 громадянами на суму 58,5 тис. грн .

Подано 13  позовних заяв до Маньківського районного суду на відшкодування незаконно отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям, одиноким матерям та субсидії. Всі позови задоволено. Повернуто до бюджету 81,9 тис. грн. 

Відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р. № 365, проведено 678 перевірок відповідності місця фактичного проживання/перебування облікованих переміщених осіб такому, яке зазначене в довідці про взяття на облік. Згідно ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», скасовано 58 довідки внутрішньо переміщеної особи, 88 особам припинено соціальні виплати.

Проводиться нагляд за додержанням вимог законодавства під час призначення  (перерахування) та виплати пенсій.

За звітний період перевірено 397 нових пенсійних справ та 459 перерахунків, що становить 100 % від призначених. Виявлено 4 порушення, які вплинули на розмір пенсії та  призвели до недоплати на суму 7,5 тис. грн та переплат – 695 грн. Перевірено 426 допомог на поховання, 210 особових рахунків утримання з пенсій аліментів та штрафів, по 117 особах перевірено виплату недоодержаної пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера. Перевірено виплату пенсії 14 громадян, які проживають в Буцькому стаціонарному відділенні. По 1623 пенсійних справах перевірено правильність нарахування та складання документів для виплати.

Відповідно до «Порядку  забезпечення  технічними та іншими засобами реабілітації  осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю  та інших  окремих  категорій  населення  і виплати  грошової компенсації  вартості  за самостійно  придбані  технічні засоби реабілітації», затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України «Про  Порядок  № 321 від 05.04.2012  (зі змінами)  за період 2019 року  81 особам з інвалідністю в тому числі 12 дітям з інвалідністю видано направлення на  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

За  2019 рік  укладено 3-х сторонні договори  з підприємствами  ТОВ «Друкмаш-центр», ТОВ «ВК Діспомед», ТзОВ «Інвапол», ТОВ «Антей-ЛТД», ТОВ «Фенікс-медікал», ТОВ «Ортотехно», ТОВ «Світ літньої людини та реабілітації», ТОВ «Ваше здоров’я  трейдинг»  на забезпечення кріслами колісними 18 осіб з інвалідністю та 2  дітей з інвалідністю  на  загальну суму 462569 грн;

Київське  КЕПОП «Черкаський протезний цех», Київське  КЕПОП, ТОВ «Ортомедика», ТОВ Приватне  Київське КЕПОП, Чернівецьке ПП осіб з інвалідністю «Опора», ПП «Ортосвіт» на забезпечення протезно – ортопедичними  виробами  13 осіб з інвалідністю та 4 дітей з інвалідністю на суму 441226 грн.

Укладено 2-х сторонні договори  з підприємствами, а саме:

  • ТОВ «Світ літньої людини та реабілітації», ТОВ «Норма-Трейд», ТОВ «ВК Діспомед» на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  14 осіб з інвалідністю та 1 дітину з інвалідністю  на суму  31938 грн;
  • ТОВ « ОНВР «Ортес»  на забезпечення  протезами молочної  залози   16 осіб   на суму 41100 грн;
  • ПП  «Форварт – Орто», ПП  «Ортотоп», ПФ  «Теллус», Київське  КЕПОП «Черкаський протезний цех», Київське КЕПОП, ТОВ Приватне Київське КЕПОП, Чернівецьке ПП  інвалідів «Опора» на забезпечення ортопедичним взуттям  15 осіб з інвалідністю та 5 дітей з інвалідністю на суму 105309,60 грн.
  • Київське КЕПОП на здійснення післягарантійного ремонту  протезно-ортопедичних виробів  3 особам з інвалідністю на суму 25222,60 грн.
  • ПП «Форвард-орто», ПАТ завод «Артемзварювання» на здійснення післягарантійного ремонту  засобів для пересування 2 особам з інвалідністю  на суму 27370,32 грн. 
  • А також 4 особам з інвалідністю  та 2 дітям з інвалідністю   виплачено  грошову компенсацію  за самостійно придбаний мобільний телефон в сумі 17,5 тис. грн, у розмірі  не вище  граничної ціни, встановленої  Мінсоцполітики.

За період 2019 року отримали  компенсацію за невикористане  санаторно-курортне лікування 2 особи з інвалідністю від загального захворювання та з дитинства  на суму 0,7 тис. грн. та  3 особи з інвалідністю  внаслідок війни  на суму 1,6 тис. грн., а також 48 осіб з інвалідністю  отримали компенсацію на бензин, ремонт, технічне обслуговування автомобіля та на транспортне обслуговування на суму 19,8 тис. грн.

За рахунок коштів державного бюджету одноразову матеріальну допомогу отримали 26 осіб на загальну суму 20,5 тис. грн.,  з районного бюджету  виділено матеріальну допомогу 60 особам на загальну суму 211 тис. грн.

Укладено  3-х сторонні договори  із  ДП «Клінічний  санаторій ім. Пирогова» м. Одеса,  ДП «Клінічний  санаторій «Авангард» м. Немирів, спеціалізованим санаторієм «Салют» м. Одеса, ПрАТ санаторієм «Мошногір`я» м. Черкаси, ПрАТ «Трускавецькурорт» санаторієм «Алмаз» м. Трускавець та 19  особами  з інвалідністю на загальну суму 152,2 тис. грн. Забезпечено 12 ветеранів війни та 18 осіб з інвалідністю санаторно-курортними  путівками, які надійшли з Департаменту соціального захисту населення  обласної державної адміністрації.

Особлива увага приділяється соціальному захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. 100% забезпечено дану категорію осіб технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами. За рахунок коштів державного бюджету забезпечено санаторно-курортними послугами 4 учасників бойових дій з числа учасників антитерористичної операції на загальну суму 34,9 тис. грн.

Відповідно до заходів районної комплексної програми щодо медичного, соціального забезпечення, адаптації, психологічної реабілітації, професійної підготовки (перепідготовки) учасників антитерористичної операції, родин Героїв Небесної Сотні, постраждалих під час Революції Гідності та бійців-добровольців на 2018-2022 роки на умовах співфінансування з обласним бюджетом в забезпечено санаторно-курортними послугами 1 учасника бойових дій з числа учасників АТО/ООС в санаторії «Мошногір`я» на загальну суму 8,8 тис. грн. 

Забезпечено послугами психологічної реабілітації 1 учасника бойових дій та 1 особу з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників АТО/ООС в санаторії «Орізонт» на загальну суму 20,2 тис. грн за рахунок коштів державного бюджету.

Здобули професію водія 4 учасники бойових дій з числа учасників АТО/ООС в підприємстві об`єднання громадян Маньківський спортривно-технічний клуб Товариства сприяння обороні України на загальну суму 14,5 тис. грн за рахунок коштів державного бюджету.

Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь
у бойових діях на території інших держав, а також членів їхніх сімей» та від 19.10.2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також осіб з інвалідністю I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» створена комісія з розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та осіб з інвалідністю щодо виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.

За період 2019 року  2 особам з інвалідністю внаслідок війни ІІ групи, які підпадають під дію постанови КМУ від 19.10.16 №719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» виплачено грошову компенсацію для придбання житла  на  загальну суму 1 млн 693 тис. грн. Станом на 01.01.20 зазначеними особами  придбано житло.

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 15.112017 №877 "Про затвердження Порядку та умов надання у  2019 році субвенції з державного бюджету місцевим бюджетам на проектні, будівельно-ремонтні роботи, придбання житла та приміщень для розвитку сімейних та інших форм виховання, наближених до сімейних, та забезпечення житлом дітей-сиріт, дітей, позбавлених батьківського піклування, осіб з їх числа» у 2019 році надано субвенцію з державного бюджету місцевим бюджетам в сумі 1809 тис. грн. на виплату грошової компенсації для придбання житла. Рішенням комісій, які створені в районній державній адміністрації та в об`єднаних територіальних громадах, визначено 5 осіб, які мають статус дитини-сироти, дитини, позбавленої батьківського піклування, осіб з їх числа, що в порядку черговості мають право на отримання грошової компенсації для придбання житла. Управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації компенсацію перераховано на рахунки вказаної категорії осіб.

В управлінні працює комісія з питань встановлення громадянам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни та жертви нацистських переслідувань. За період 2019 року 2 особам встановлено статус «Члена сім`ї загиблого (померлого) ветерана війни» та 13 особам  - статус «Особа з інвалідністю внаслідок війни».

Відповідно до районної програми «Соціальний захист ветеранів, осіб з  інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» за період 2019 року з районного бюджету на проведення заходів соціальної спрямованості використані кошти в сумі 348,3 тис. грн.

В 2019 році на виконання державних програм у районі організована робота щодо впровадження монетизації (виплати коштів готівкою) пільг та житлових субсидій. Особлива увага приділялась внесенню та наповненню необхідної інформації в базу Єдиного автоматизованого реєстру осіб, які мають право на пільги (ЄДАРП). В результаті проведеної роботи 43 домоволодіння отримали пільги на житлово-комунальні послуги готівкою на  суму 119,7 тис.грн. Всім іншим пільговим категоріям населення нарахування пільг здійснюється в грошовій безготівковій формі в сумі 1938,7 тис.грн  на Єдиний банківський кабінет, створений в акціонерному товаристві  «Ощадбанк». Посилена співпраця з уповноваженими особами сільських та селищних рад.   

У зв`язку з тим, що управління соціального захисту населення районної державної адміністрації визначено головним розпорядником коштів по відшкодуванню коштів за надані послуги пільговим категоріям населення у 2019 році відшкодовано за рахунок місцевого бюджету витрати за надані послуги зв`язку пільговій категорії громадян в сумі 100,9 тис. грн.

Також за вказаний період прийнято до відшкодування розрахунки за перевезення пільгової категорії осіб залізничним транспортом на суму 49,6 тис. грн. Послуги з перевезення надавались всім пільговим категоріям району, а відшкодовувались кошти лише за перевезення жителів населених пунктів, які не входять до об`єднаної територіальної громади.

Станом на 01.01.2020 року призначено державних соціальних допомог на суму  33 млн. 99 тис. грн. Заборгованості по виплатах не має.     

Державної соціальної допомоги на дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та грошового забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг нараховано та виплачено на суму 933,8 тис. грн.

На обліку в управлінні перебуває 63 особи, які отримують допомогу по догляду за психічно хворими особами. За звітний період нараховано та профінансовано 1653,6 тис. грн.

З початку року призначено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги 34 заявникам на загальну суму 90,5 тис. грн.; профінансовано  90,5 тис. грн. Кошти виділяються з бюджетів сільських та селищних рад.

Субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено з початку року 5745 домогосподарствам на суму 36487,0 тис. грн., профінансовано в повному обсязі.

Призначено  субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу  готівкою  1040 сім`ям на суму 2928,4 тис. грн. Перераховано з початку року 3025,8 тис. грн. (в.т.ч. заборгованість на початок року – 97,4 тис. грн.).   

Двічі на місяць в управлінні проводяться засідання  комісії з призначення державних соціальних допомог та пільг. За січень-грудень 2019 року відбулося 24 засідання, на яких розглянуто більше 2000 звернень громадян, які знаходяться в скрутному становищі і потребують соціальної підтримки. 90% звернень від розглянутих задоволено.

За період 2019 року проведено відшкодування витрат на поховання 2 учасникам бойових дій та 7 особам з інвалідністю  внаслідок війни  на загальну суму 15,6 тис. грн.

Нараховано та виплачено матеріальну допомогу 27 військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби на загальну суму 45,1 тис. грн. 

На виконання Чорнобильських програм за 2019 рік виплачено компенсацій та допомог потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 569,9 тис. грн. Крім того, за звітний період відшкодовано вартість 265 рецептів на придбання безкоштовних ліків на загальну суму 119,7 тис. грн. та проведено відшкодування за зубопротезування 36 особам на суму 36,0 тис. грн.

За період 2019 року оздоровлено 20 осіб, постраждалих внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 та 2 категорії в санаторіях: «Мошногір’я», «Трускавецькурорт», «Клінічний санаторій ім. Пирогова» м.Одеса, «Авангард» м.Немирів на суму 146,1 тис. грн.

Відповідно до визначених повноважень здійснюється моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати в районі.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника  за ІІІ квартал 2019 року становила 7719 гривень, що на 1437 грн  або  на 15,7 % менше в порівнянні з середньообласним показником (9156 грн).

Станом на 01.01.2020 загальна сума заборгованості із заробітної плати на підприємствах району становить 4596,3  тис. грн, що на 324,6 тис. грн більше порівняно до попереднього місяця та на 2067,5 тис. грн більше до початку року. Зокрема на підприємстві-банкрутові ДП «Іваньківський цукровий завод» заборгованість становить 2988,7 тис. грн, що на 117,8 тис. грн більше до попереднього місяця та на 860,3 тис. грн більше до початку року.  На економічно активному підприємстві філії «Маньківський райавтодор» заборгованість становить 475,5 тис. грн, що на 2,7 тис. грн меньше до попереднього місяця, але на 420,1тис. грн  більше до початку року. На ДП ДАК «Хліб України» «Потаське ХПП» (порушено справу про банкрутство) заборгованість становить 1132,1 тис. грн, що на 209,5 тис. грн більше до попереднього місяця та на 787,1 тис. грн більше до початку року.

Протягом січня-грудня 2019 року, з метою сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, проведено 4 засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 7 керівників підприємств.

Проводиться робота щодо легалізації найманої праці. Так, протягом 2019 року робочою групою з питань протидії корупції, детінізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі за участю представників органів виконавчої влади здійснено 6 виїзних обстежень, якими охоплено 32 суб'єкти господарювання. При проведенні обстежень виявлено 9 працівників, які працювали без оформлення трудового договору у роботодавців.  Зазначену інформацію подано на розгляд управлінню Держпраці  в Черкаській області.

Також протягом 2019 року організовано проведення 6 засідань міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на яких заслухано 16 керівників підприємств, що потрапили у групу ризику з низьким рівнем середньої заробітної плати  та  виплачували заробітну плату менше мінімального рівня.

Щокварталу проводились засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких розглянуто 12 актуальних питань.

За 2019 рік управлінням соціального захисту населення  райдержадміністрації  отримано 37 письмових звернень, які розглянуто, надано обгрунтовані відповіді заявникам в установлені терміни. Переважна кількість з них стосується отримання житлових субсидій. На особистий прийом до начальника управління та заступника звернулося 40 громадян, що на 4 звернення більше проти відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.01.2020 року  у районі мешкає 1380 пенсіонерів,   які потребують соціальної  допомоги. За період 2019 року обслужено територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Маньківському районі – 1242 ос. (90%), в тому числі відділенням соціальної допомоги вдома – 689 осіб, відділенням денного перебування – 537 осіб. Проживає у Буцькому  відділенні стаціонарного догляду -16 осіб.

З метою усунення обмеження життєдіяльності, підтримання соціальної незалежності пенсіонерів, організована робота відділення денного перебування у смт. Маньківка та у трьох селах району. Для створення умов та сприяння всебічному розвитку людей похилого віку проводилась робота факультетів Університету третього віку: "Дім, сад, город" у с. Іваньки,  "Кулінарне мистецтво" у с. Дзензелівка,  "Літературна світлиця"  у с. Крачківка та "Історично-краєзнавчий" у смт. Маньківка, де пройшли навчання 60 пенсіонерів району, за період 2019 року проведено 144 занять.

З початку року обстежено 330 осіб. Зараховано на обслуговування відділенням соціальної допомоги  вдома 137 осіб.

У районі функціонує центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідністю, який надає реабілітаційні послуги  58  особам з інвалідністю, згідно медичних рекомендацій.  Переважна більшість відвідувачів центру - діти з інвалідністю. Вихованцям центру надаються психолого-педагогічні послуги, лікувальна фізкультура, фізична реабілітація та інші послуги, згідно медичних рекомендацій. Всього за період 2019 року надано 16153 реабілітаційних послуг. 

Питання забезпечення належного соціального захисту жителів району постійно тримається на контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

Начальник управління                                              Людмила ЗАГОРОДНА