наверх ⇑

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг

Монетизація пільг на оплату житлово-комунальних послуг в Україні впроваджується з 1 жовтня 2019 року. Порядок надання пільг на оплату житлово-комунальних послуг у грошовій формі затверджено постановою Кабінету Міністрів України від 17.04.2019 року №373.Функціонуватимуть дві системи надання пільг у грошовій формі – готівкова і безготівкова.

Монетизована пільга у безготівковій формі призначатиметься усім пільговикам автоматично. Кошти надходитимуть на персональний особовий рахунок в АТ «Ощадбанк». А звідти — автоматично перераховуватимуться на оплату житлових та комунальних послуг.

Монетизована пільга у готівковій формі за бажанням пільговика може бути призначена готівкою з виплатою щомісяця на рахунок пільговика, відкритий в установі уповноваженого банку, або через виплатні об'єкти АТ «Укрпошти». Заяву про призначення пільги готівкою на житлово-комунальні послуги на опалювальний період можна подати з 1 жовтня по 15 жовтня 2019 року до структурного підрозділу з питань соціального захисту населення та вказати номер рахунку, відкритий в установі уповноваженого банку, куди перераховуватимуться кошти. При собі пільговик повинен мати паспорт громадянина України та ідентифікаційний номер, посвідчення пільговика.

Пільговики зобов'язані сплачувати щомісяця вартість фактично спожитої послуги з урахуванням суми пільги, перерахованої управителям, об'єднанням, виконавцям комунальних послуг або виплаченої таким пільговикам готівкою.

Якщо пільговик, який отримує монетизовану пільгу готівкою, заборгує за комунальні послуги понад місяць суму понад 340 гривень (20 неоподаткованих мінімумів доходів громадян), виплату пільги готівкою припинять. Надалі цю пільгу виплачуватимуть у безготівковій формі.

За отриманням інформації про будь-які питання, пов'язані з нарахуванням пільги за житлово-комунальні послуги, просимо пільговиків звертатися до управління соціального захисту населення Маньківської райдержадміністрації в каб. № 7 або за тел. 6-40-23.

 

 

Начальник відділу персоніфікованого

обліку осіб, які мають право на пільги                                І. КАЧАЛАБА