наверх ⇑

Муніципальна няня. Як взяти свою бабусю на роботу за гроші держави

Цьогоріч з 1 січня уряд запустив ще один вид соціальної підтримки – "муніципальна няня".

Головна мета проекту – це підтримка українських сімей, в яких народжуються діти. Кошти на послуги няні виплачують незалежно від того, чи виходить мама на роботу, чи залишається у декретній відпустці.

 Жінка, яка хоче офіційно працевлаштуватися в сім'ї з догляду за дітьми, має оформитися як фізична особа підприємець. Далі відкрити рахунок в банку. Туди нараховуватимуть її зарплату. Щомісяця няня сплачуватиме податок - 5% від суми доходу. Також єдиний соціальний внесок – 816 грн. Це загалом 1319 грн.

      Послуги з догляду за дитиною сім’ї можуть надавати навіть близькі люди (баба, дід, брат, сестра) та знайомі. Оскільки договір із нянею є цивільно-правовим, то розмір оплати цих послуг визначається сторонами самостійно, тобто він не має «прив’язки» до мінімальної заробітної плати.

         Ця компенсація вигідна насамперед сім’ям, де є родичі, які не мають достатнього стажу для оформлення пенсії і які бажають збільшити її через підвищення страхового стажу, або матеріально забезпеченим сім’ям, які можуть собі дозволити платити няням.

       Крім того, при оформленні на роботу, няні зможуть претендувати на отримання житлової субсидії. Адже офіційно безробітні громадяни мають право на допомогу за умови сплати ЄСВ.

      Переваги програми «муніципальна няня» - "страхування" сімей від недобросовісних нянь. Офіційне оформлення – це гарантія для обох сторін. Няня отримає офіційну заробітну плату та збільшення страхового стажу. Батьки – гарантію, що дитина у надійних руках.

 

Начальник відділу соціальних допомог                                                Н.В.Бацай