наверх ⇑

Оплата пільг у грошовій формі

Починаючи з жовтня 2019 року відповідно до Закону України від 09.11.17 № 2189-VIII „Про житлово-комунальні послуги“ пільги на оплату житлово-комунальних послуг громадянам, що мають на них право відповідно до законодавства, надаються у грошовій формі.

Спеціалістами управління соціального захисту населення проведено значну роботу в даному напрямку: для отримання інформації щодо проведених платежів внесено в базу даних номера мобільних телефонів пільговиків, звірено з організаціями - надавачами послуг дані щодо пільговиків.

З 1 жовтня норми пільг на користування житлово-комунальних послуг розраховується для населення управлінням соціального захисту населення районної державної адміністрації. У зв’язку з цим платіж за послугу нараховується підприємствами житлово-комунального сектору у повному обсязі, без врахування знижки.

Пільговикам, які до 15 жовтня поточного року подали заяву до органу соціального захисту населення на отримання пільги готівкою, виплата буде перерахована у готівковій формі у зазначений у заяві спосіб (на рахунок банку або поштового відділення зв’язку). Тобто, після отримання готівки пільговик має сплатити спожиті послуги повністю.

Решта пільговиків сплачуватимуть, як і раніше, частину платежу, а суму передбаченої пільги за них перерахує АТ „Ощадбанк“ (за наявності даних про номер мобільного телефону пільговик отримає інформаційне повідомлення від банку про проведені платежі) на рахунки організацій – надавачів послуг.

Враховуючи, що відповідний механізм запроваджується в Україні вперше, через неточності в даних з технічних причин можуть бути випадки ненарахування окремим особам суми пільги за жовтень 2019 року. А тому, сума пільги за жовтень буде донарахована в наступному місяці.

За отриманням інформації щодо питань, пов’язаних з нарахуванням та нормами пільг, звертатися до управління соціального захисту населення районної державної адміністрації в каб. №7. Інформацію стосовно спожитих послуг, нарахованих сум за послуги та розмір заборгованості надають виконавці комунальних послуг. За отриманням інформації про операції, здійснені за обліковим записом пільговика щодо перерахування коштів виконавцям комунальних послуг, пільговики звертаються до АТ «Ощадбанк».

 

Начальник відділу персоніфікованого обліку

осіб, які мають право на пільги                                                      І. КАЧАЛАБА