наверх ⇑

Перевірка одержувачів соціальних виплат

З понад  двох десятків видів соціальних допомог, які призначає та виплачує управління соціального захисту населення, особлива увага приділяється тим, що призначаються з урахуванням доходів сім»ї. Це державна соціальна допомога малозабезпеченим сім»ям, допомога одинокій матері, тимчасова допомога замість аліментів, допомога на догляд (щомісячна грошова допомога особі, яка проживає разом з особою з інвалідністю І чи ІІ групи внаслідок психічного розладу, який за висновком лікарської комісії медичного закладу потребує постійного стороннього догляду, на догляд за ним).

Під час проведення перевірки одержувачів соціальних виплат виявлено ряд порушень, що призвели незаконного отримання державних коштів. Найчастіше виявляється приховування доходу від оренди земельного паю. Наприклад,  жителька села Дзензелівка протягом двох років отримувала орендну плату за земельний пай, але в декларації про доходи та майновий стан сім»ї  інформацію про це не зазначала. При виявленні переплати, категорично відмовилася повертати незаконно отримані кошти. Документи були передані для розгляду до  правоохоронних органів. Після їх втручання, повернула 15383 гривні.

Значні суми державних коштів повертають особи, які працювали за цивільно – правовими угодами  та  не зазначили в деклараціяї  доходи.

Однак, не всі переплати пов»язані з приховуванням доходів. Жителька села Іваньки не повідомила про визнання родинних стосунків та зміну статусу дитини згідно рішення суду, та продовжувала звертатися за допомогою одинокій матері.  Так само не було повідомлено про набуття повної цивільної дієздатності у зв»язку з одруженням дочки, на яку отримувала допомогу жителька Маньківки. Жительки сіл Кривець та Добра приховали отримання аліментів.

Відповідно Порядку призначення та виплати державної соціальної допомоги, незаконно отримані соціальні виплати повертаються до державного бюджету, а одержувач, який приховав обставини, що впливають на право на призначення допомоги та її розмір, позбавляється права на отримання допомоги на наступний термін.

Державні допомоги грунтуються на цілковитій довірі до осіб, які звертаються за допомогою, але й  одержувачі соціальної підтримки мають нести відповідальність за недостовірну чи приховану інформацію.

 

Начальник відділу контролю

управління соціального захисту населення

Галина Кирієнко