наверх ⇑

Інформація про пільговий проїзд

24 грудня 2015 року Верховна Рада України ухвалила Закон України „Про внесення змін до деяких законодавчих актів України”, яким передбачено  що органи місцевого самоврядування самостійно  приймають рішення  про надання окремих пільг для низки категорій громадян, для яких раніше ці пільги забезпечувала держава. Зокрема, йдеться про пільги на безоплатний проїзд у громадському транспорті. 

В нашому районі пільговий проїзд окремих категорій громадян здійснюють два перевізники – приватне підприємство «Северин», яке обслуговує 9  маршрутів загального користування   та фізична особа-приватний підприємець Галабудський Ігор Ігорович, який обслуговує  один маршрут «Маньківка-Умань».

За 2016 рік надано безкоштовний проїзд біля 54 тисячам громадянам на загальну суму 575,9 тис.грн.. Видатки на компенсаційні виплати  по пільговому перевезенню громадян відшкодовувалися за кошти сільських та селищних рад в розмірі  559,8 тис.грн. та районного бюджету в розмірі 16,1 тис.грн..

У 2017 році пільговий проїзд в районі буде  здійснюватися за рахунок бюджетів сільських та селищних рад на підставі договорів, укладених  між перевізниками та сільськими радами. Кожною радою визначається перелік пільгових категорій громадян, які зможуть скористатися даною пільгою в поточному році, виходячи з можливостей сільського бюджету.

Районною державною адміністрацією надано правову допомогу головам сільських та селищних  рад у забезпеченні  роботи з організації надання пільгового проїзду жителям району, в тому  числі проведено зустрічі з представниками перевізників та структурними підрозділами райдержадміністрації.

На жаль, пільговим проїздом у цьому році не зможуть скористатися громадяни тих населених пунктів, сільські ради яких не заключать угоди з перевізниками.