наверх ⇑

Про порядок надання субсидій у запитаннях і відповідях із начальником управління соціального захисту населення райдержадміністрації Людмилою Загородною

Питання: Що буде з сумою переплати по субсидій?

Відповідь: Після закінчення опалювального сезону частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення, що еквівалентна вартості (станом на 1 травня нового неопалювального сезону) 100 куб. метрів природного газу або вартості 150 кВт/г електричної енергії (в разі використання природного газу/електричної енергії для індивідуального опалення), зараховується виконавцем/виробником як оплата послуг, у тому числі обов’язкової частки платежу домогосподарства, на наступні розрахункові періоди та частина невикористаної суми субсидії на оплату послуг індивідуального опалення (теплопостачання), крім коштів, що залишаються на рахунках домогосподарства, повертаються виробником/виконавцем таких послуг до бюджету.

Питання: Як саме зміняться соціальні нормативи користування житлово-комунальних послуг(ЖКП)?

Відповідь: З 1 травня 2016 року запроваджено соціальні норми житла та соціальні нормативи користування ЖКП для надання житлових субсидій та пільг, які наведені в таблиці:

Соціальні норми житла та соціальні нормативи користування

ЖКП для надання житлових субсидій та пільг з 1 травня 2016 року

Послуга

Норма з 1 жовтня 2014

Норма з 1 травня 2016

НОРМА  ЖИТЛА

субсидії

13,65 м2 на особу + 35,22 м2 на сім’ю

не змінюється

СПОЖИВАННЯ ПРИРОДНОГО ГАЗУ

на опалення

7 м3 на 1 м2 площі* коригуючий коефіцієнт

(в опалювальний період)

5,5 м3 на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (в опалювальний період)

на газову плиту

9 м3 на особу

7,1 м3 на особу

на газову плиту і водонагрівач

18 м3 на особу

14 м3 на особу

ВОДОПОСТАЧАННЯ

постачання холодної води

 

4,0 м3 на особу

(за відсутності централізованого постачання гарячої води)

СПОЖИВАННЯ ЕЛЕКТРИЧНОЇ ЕНЕРГІЇ

на опалення

28 кВт.год на 1 м2 площі

(в опалювальний період)

65 кВт.год на 1 м2 площі * коригуючий коефіцієнт (в опалювальний період)

у будинках, не обладнаних стаціонарними електроплитами

75 кВт.год на сім’ю з 1-2 осіб + 15 кВт.год на іншого члена сім’ї

120 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї (за відсутності централізованого постачання гарячої води та газового водонагрівача)

90 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї (не більше 210 кВт)

у будинках, обладнаних стаціонарними електроплитами

100 кВт.год на сім’ю з 1-2 осіб + 25 кВт.год на іншого члена сім’ї

150 кВт.год на сім’ю з 1 особи + 30кВт.год на іншого члена сім’ї

У селах і селищах міського типу для громадян, яким відповідно до законодавства держава забезпечує безоплатне освітлення житла, - 30 кВт,г на місяць на одну особу.

ВИВЕЗЕННЯ ПОБУТОВИХ ВІДХОДІВ

вивезення побутових відходів

встановлюються органами місцевого самоврядування

0,163 м3 та 0,244 м3 наособу

0,4167 м3 на особу

Коригуючий коефіцієнт: для розрахунку витрат електроенергії, природного газу на опалення

– для 1 - 2 поверхових будівель – 1,043,

для будівлів 3 і більше поверхів – 0,608

 

Питання:Які ціни на газопостачання та електропостачання будуть з 1 травня 2016 року?

Відповідь: Ціна за 1 куб.м газу – 6,879 грн .(Постанова КМУ № 315 від 27.04.2016 р. «Про внесення змін до постанови КМУ від 1.10.2015 р. № 758)

-Ціна за 1кВт електроенергії для жителів району при використанні до 150 кВт – 0,57 грн, 150-600 кВт-0,99грн,більше 600кВт – 1,56 гривень .

(Постанова НКРЕКП №220 від 26.02.2015р)

Питання: Як буде здійснюватися перерахунок субсидії?

Відповідь: Перерахунок субсидії буде здійснюватися автоматично управлінням без звернення громадян.

Питання:  Як буде призначатися субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива  в 2016 році?

Відповідь: Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на календарний рік за особистим зверненням громадян. При цьому субсидія на оплату житлово-комунальних послуг розраховується з місяця звернення за її призначенням до кінця поточного року.

Для оформлення  зазначеного виду субсидії необхідно звертатися до уповноважених осіб сільських і селищних рад, які подадуть документи до управління.

Питання: В яких випадках потрібно звертатися в управління  соціального захисту населення для перерахунку субсидії?

Відповідь: Громадянин, якому призначено субсидію, зобов’язаний протягом місяця проінформувати управління  соціального захисту населення у випадках, якщо відбулася зміна в складі зареєстрованих у житловому приміщенні осіб (орендарі — про осіб, які фактично проживають), їх соціального статусу, переліку отримуваних житлово-комунальних послуг, умов їх надання, виконавців житлово-комунальних послуг, купівля товарів або оплату послуг, що перевищує 50 тис.грн.

Питання: Чи потрібно при повторному зверненні подавати документи на розгляд комісії?

Відповідь: У разі відсутності змін розрахунок субсидії на наступний період здійснюється управлінням  соціального захисту населення без повторного прийняття рішення.

Питання: Чи будуть надаватися пільги при одержанні субсидії?

Відповідь: З 1 травня 2016 року призначення субсидії, пільги з оплати житлово-комунальних послуг та придбання твердого палива і скрапленого газу особам, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), у період її отримання не нараховуються.

Питання: За який період беруться доходи при наданні житлової субсидії?

Відповідь:Субсидія на житлово-комунальні послуги призначається виходячи з розміру середньомісячного сукупного доходу осіб, а для придбання придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива — виходячи з річного доходу осіб за попередній календарний рік.

Якщо субсидія призначається у I кварталі року, середньомісячний сукупний дохід визначається за перші три квартали попереднього року, в інших випадках — за попередній календарний рік.

Питання: Які особливості при нарахуванні субсидії для непрацюючих осіб?

Відповідь:Для працездатних осіб (крім осіб, які навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і проживають разом з батьками чи іншими членами родини; осіб, призваних на строкову військову службу), середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Для громадян, які одержують (одержували) стипендію, соціальні виплати (допомоги при народженні (усиновленні) дитини, до досягнення дитиною трирічного віку, по догляду за дитиною-інвалідом віком до 18 років, інвалідом I чи II групи внаслідок психічного розладу, допомоги по безробіттю) і мають право на отримання субсидії, у тому числі на підставі рішень комісій, під час визначення сукупного доходу осіб, які зареєстровані (фактично проживають) у житловому приміщенні (будинку), враховуються фактичні розміри стипендій та соціальних виплат.

Для студентів, які мають батьків, зареєстровані в житловому приміщенні (будинку) самі та навчаються за денною формою навчання у загальноосвітніх, професійно-технічних, вищих навчальних закладах і не одержують стипендію, та осіб, які перебувають на обліку в територіальних органах державної служби зайнятості як безробітні і не одержують допомогу по безробіттю, середньомісячний дохід яких протягом періоду, за який визначається сукупний дохід, менший від прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб на такий період, у розрахунок субсидії за кожний місяць зазначеного періоду включається місячний дохід на рівні прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб у відповідному періоді.

Питання: Які особливості при нарахуванні субсидії для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку?

Відповідь:Для фізичних осіб — підприємців, які обрали спрощену систему оподаткування та є платниками єдиного податку першої групи, незалежно від отриманих (неотриманих) доходів до сукупного доходу за кожний місяць враховується дохід на рівні двох розмірів прожиткового мінімуму, для фізичних осіб — підприємців, платників єдиного податку другої групи, — трьох розмірів прожиткового мінімуму, для фізичних осіб — підприємців, платників єдиного податку третьої групи, — чотирьох розмірів прожиткового мінімуму, встановленого для працездатних осіб.

Питання: Чи відбулися зміни при поданні документів для призначення субсидії в електронному вигляді?

Відповідь: Так, відбулися. Зокрема, заява та декларація можуть бути надіслані поштою або в електронній формі з використанням засобів телекомунікаційних систем з використанням електронного цифрового підпису. У разі отримання надісланих з використанням засобів телекомунікаційних систем заяви та декларації, у яких відсутній електронний цифровий підпис громадянина, субсидія розраховується лише після підпису зазначених документів у місячний строк. У разі непідписання заяви і декларації в зазначений строк подаються нові заява і декларація.