наверх ⇑

Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг

Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України № 848 від 21.10.1995р., змін від 28.02.2015, «Про спрощення порядку надання населенню субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово – комунальних послуг, придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива», субсидія для відшкодування витат на оплату житлово – комунальних послуг призначається з місяця звернення  на підставі декларації про доходи та матеріальний стан зареєстрованих членів сім»ї . На наступний період, субсидія призначається без звернення громадян. Субсидія для придбання скрапленого газу, твердого та рідкого пічного побутового палива призначається один раз на  календарний рік за особистим зверненням громадян.  У разі винекнення обставин, що впливають на право  призначення субсидії, уповноважений член сім»ї, якому призначено субсидію, зобов»язаний протягом місяця поінформувати структурний підрозділ управління  з питань призначення субсидії про зміни в складі сім»ї, купівлю товарів, або оплату послуг, передбачених підпунктом 5 пункту 5 згаданої постанови, шляхом подання відповідних документів. Взагалі, в основу надання субсидії, закладено принцип довіри та відповідальності.

Міністерство фінансів України  здійснює верифікацію достовірності інформації, поданої громадянами для призначення субсидії. 

За результатами верифікації виявлено невідповідність інформації, на підставі якої призначено житлові субсидії деяким громадянам.

В нашому районі виявлено два випадки приховування здійснення купівлі – продажу житла на суму, що перевищує 50 тис. грн. та три випадки купівлі транспортних засобів. Крім того, одній особі була призначена субсидія на домоволодіння,  в якій дана особа не зареєстрована.  Особи, які приховали інформацію, що впливає на право  призначення їм субсидіїї, повертають незаконно отримані кошти та втрачають право на субсидію на наступний термін.

Для недопущення  прикрих випадків, ще раз нагадую про необхідність повідомлення про зміни в складі сім»ї одержувачів субсидії, здійснення дороговартісної покупки  або  продажу майна. Лише за таких умов житлова субсидія буде безповоротною державною допомогою.