наверх ⇑

Що в цьому сезоні змінилося для субсидіантів?

Розпочався опалювальний сезон 2020-2021 років. Призначення субсидії здійснюється на підставі заяви та декларації. При відсутності змін в родині, домогосподарствам, які отримували субсидію в опалювальному сезоні 2019-2020 років, субсидія буде перепризначено автоматично, і не вимагає додаткового звернення до органів соцзахисту.

Відповідно до закону, одержувач субсидії зобов’язаний повідомити орган соціального захисту населення про будь-які зміни в родині, будь то зміни в складі мешканців, соціального статусу, джерела доходів, модифікації переліку одержуваних ЖКГ послуг або умов їх надання, а також про придбання товару або оплати послуг на суму понад 50 000 гривень. Інформування органу соцзахисту про зміни, що сталися відбувається у встановлений Законом термін один місяць, шляхом подання відповідних документів. У разі зміни складу зареєстрованих у житловому приміщенні (будинку) осіб подаються нові заява та декларація. Крім зазначеного, основним моментом для збереження житлової субсидії є своєчасне погашення своєї частини платежу за послуги ЖКГ.

Для домогосподарств, які використовують природний газ / електроенергію для індивідуального опалення, розмір субсидії на опалювальний сезон розраховується з  16 жовтня по 15 квітня включно.

 Держава субсидує тільки соціальні норми споживання компослуг. Перевищення (по житловій площі і її опаленню) і перевитрата (вода, газ, електроенергія) субсідіант оплачує самостійно.

У субсидії відмовлять якщо:

  • опалювальна площа квартири більше 120 кв. м, а житлового будинку – більше 200 кв. м. Норма не застосовується у дитбудинках сімейного типу, для багатодітних сімей (троє і більше дітей);
  • орендодавцям, які не задекларували доходи від здачі майна в оренду;
  • особам, які вчинили одноразову покупку або оплатили послуги на суму понад  50 000 грн (крім лікування);
  • власникам автомобілів з дня випуску яких не минуло 5 років, виняток – транспорт, виданий інвалідам соцорганами.
  • особам, які протягом 12 місяців перед зверненням за субсидією отримали в спадок або придбали право власності на земельну ділянку, квартиру (будинок), транспортний засіб;
  • боржникам з оплати житлово-комунальних послуг, загальна сума заборгованості яких перевищує 20 неоподатковуваних мінімумів доходів громадян (340 грн);
  • працездатним, які не працюють, не навчаються і не перебувають на обліку в Центрі зайнятості. Їм автоматично управління нараховує в дохід три прожиткові мінімуми для працездатних осіб (6081 грн), що різко знижує ймовірність нарахування субсидії домогосподарству.
  • субсидіантам яким раніше нарахували більше субсидії, ніж належить, і переплату вони не повернули;
  • в домогосподарстві є неплатник аліментів (більше трьох місяців).

Заява та декларація можуть бути подані особисто, уповноваженими особами, надіслані поштою, через поштову скриньку, електронною поштою -upszn7116@ukr.net, в електронній формі через офіційний веб-сайт - https://subsidii.msp.gov.ua з накладанням електронного підпису.