наверх ⇑

В мирне життя - з новою професією

Учасники антитерористичної операції, які повернулися до рідних домівок і мирного життя, можуть безкоштовно отримати нову професію або перекваліфікуватися. З цією метою Кабінетом Міністрів України прийнято Постанови № 179 від 31.03.15 «Про затвердження Порядку використання коштів, передбачених у державному бюджеті для здійснення заходів із соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції» та № 432 від 21.06.17 «Про затвердження Порядку організації соціальної та професійної адаптації учасників антитерористичної операції». Військовослужбовці мають можливість пройти навчання, перенавчання або підвищення кваліфікації за рахунок коштів державного бюджету у професійно-технічних навчальних закладах, автошколах ТСОУ, навчально-курсових комбінатах, курсах водіїв тощо з терміном навчання до 12 місяців. В 2016 році 6 учасників бойових дій здобули кваліфікацію водія категорії «В» та ДД1. В 2017 році  направлено на навчання 8 учасників бойових дій та 2 інваліди війни з числа учасників антитерористичної операції.

Необхідні документи для направлення на професійне навчання, підготовку, перепідготовку учасників антитерористичної операції:

 1. Заява від учасника антитерористичної операції про направлення на професійне навчання, підготовку, перепідготовку. 

2. Ксерокопія паспорту та ідентифікаційного коду. 

3. Довідка про безпосередню участь  в антитерористичній операції, забезпе-ченні її проведення і захисті незалежності, суверенітету та територіальної іліснос-ті України за встановленою формою.  

 4. Посвідчення інваліда війни, учасника бойових дій.

Учасникам антитерористичної операції для реалізації зазначених можливостей необхідно з  документами  звернутися до управління соціального захисту населення  районної державної адміністрації в каб. № 9 для подальшого укладання  відповідних договорів з навчальними закладами про спрямування та освоєння у 2017 році коштів на навчання, перенавчання, підвищення кваліфікації демобілізованих учасників антитерористичної операції  за рахунок бюджетних коштів.

          

Заступник начальника управління-

начальник відділу з питань праці,

ветеранів та інвалідів управління

соціального захисту населення

Маньківської райдержадміністрації                                        І.Б. Гуляща