наверх ⇑

Вдало вибрана професія-запорука успіху

Однією з найбільш незахищених верств населення є молоді особи з інвалідністю у віці до 35 років. Прожитковий мінімум, який держава їм гарантує у вигляді виплати пенсії (державної соціальної допомоги) чи наданні пільг, на сьогоднішній день не може задовольнити потребу молодої людини в матеріальному забезпеченні.

Виникає потреба у працевлаштуванні на роботу. Нині пошук роботи навіть для здорової молодої людини – не завжди легка справа. А людині з обмеженими фізичними можливостями  працевлаштуватися ще складніше. І досить часто – через відсутність самої професії. З цією метою здійснюється професійна підготовка молоді з функціональними обмеженнями у шістьох спеціалізованих навчально-виховних закладах інтернатного типу для осіб з інвалідністю сфери  Міністерства соціальної політики України:

  • Подільський спеціальний навчально-реабілітаційний соціально-економічний коледж
  • Харківський обліково-економічний технікум-інтернат ім Ф.Г. Ананченка
  • Житомирське вище професійнеучилище-інтернат
  • Луганське професійно-технічне училище
  • Самбірське професійно-технічне училище-інтернат.
  • Дитячий спеціалізований (спеціальний) клінічний санаторій «Хаджибей» комунальна установа «Центр професійної реабілітації осіб з інвалідністю»

Випускники Подільського спеціалізованого навчально-реабілітаційного соціально-економічного коледжу мають можливість продовжити навчання за скороченою програмою в Подільському Державному технічному університеті або Тернопільському економічному університеті

З метою створення умов для реабілітації потенційних можливостей осіб з інвалідністю та їх соціального захисту створено  центри професійної реабілітації інвалідів -   один в селищі Лютіж, Київської області – Всеукраїнський центр професійної реабілітації, другий – міжрегіональний в місті Вінниця – "Поділля" та третій – Буковинський міжрегіональний центр професійної реабілітації осіб з інвалідністю. Особа з інвалідністю, який має базову або повну загальну  освіту може здобути там професію.          Професійна підготовка осіб з інвалідністю проводиться безкоштовно за такими спеціальностями:         манікюрниця, оператор компютерного набору, швачка-вишивальниця, взуттєвик з ремонту взуття, педикюрниця, продавець продуктових товарів, конторський службовець, перукар-модельєр, кравець, бджоляр, соціальний  робітник, молодша сестра по догляду за хворими та інші. 

Важливо, що послуги з харчування та проживання в період навчання надаються безкоштовно.

Особам з інвалідністю, яких зацікавила дана інформація, слід  звертатися в  управління соціального захисту населення або телефонувати за № 6-22-81 .

 

Заступник начальника управління-

начальник відділу з питань праці, осіб

з  інвалідністю та ветеранів управління

соціального захисту населення

Маньківської райдержадміністрації                                        І. ГУЛЯЩА