наверх ⇑

Верифікація державних виплат

Під верифікацією розуміють збір та перевірку  достовірності інформації, подану одержувачами соціальних виплат для призначення допомог та субсидій. Управління соціального захисту населення проводить саме таку перевірку. Перевіряється достовірність інформації про доходи та майновий стан, здійснення покупки на суму понад 50 тис. грн., набуття права власності на житло, купівля  та наявність  транспортних засобів до п»яти років з дати випуску, отримання спадщини, площа житла,  заборгованість за житлово-комунальні послуги, заборгованість по аліментам, приховування доходів, тощо. Перевірка проводиться за весь період отримання субсидії по всіх зареєстрованих  членах домогосподарства та членах сім`ї, незалежно від  місця реєстрації.

Станом на перше вересня 2020 року, за даними  інформаційних систем встановлено набуття права власності двадцятьма одержувачами субсидії, які повинні були повідомити управління соціального захисту населення  протягом місяця з дня реєстрації права власності. В основному це спадкове майно від близьких родичів, проте, встановлюється сам факт набуття права власності в період отримання субсидії, або за 12 місяців перед зверненням. По кожній сім`ї проведено ретельну перевірку. Подано запити для уточнення інформації, повідомлено самих одержувачів субсидії. Для уникнення незручностей чи нарахування переплати  обов'язково необхідно  вчасно подати документи, які підтвержують вартість такого майна чи те, що покупка здійснена зареєстрованим членом домогосподарства, який фактично не проживає. Це дуже важливо. Навіть якщо покупка здійснена зареєстрованим сином чи внуком, які не проживають.

Незважаючи на  роз»яснення в засобах масової інформації, житель Маньківки таки приховав купівлю автомобіля в березні 2020 року, що вплине на право на призначення субсидії на наступний термін. Завдяки верифікації  переплату попереджено.

Також виявлено купівлю  причипів до п`яти років з дати випуску, придбаних до 01.10.2019 року. У зв`язку з чим нараховано переплату двом одержувачам на загальну суму  17940 грн.,  з них 4157 грн.  вже повернено. Повернення незаконно отриманої субсидії в розмірі 13783 грн., буде вирішуватися в судовому порядку.

 

Галина Кирієнко

начальник відділу контролю

управління соціального захисту

населення райдержадміністрації