наверх ⇑

Зміни в реєстрації колективних договорів

Постановою Кабінету Міністрів України від 21 серпня 2019 року № 768 внесено зміни до постанови Кабінету Міністрів України від 13 лютого 2013 р. № 115 «Про порядок повідомної реєстрації галузевих (міжгалузевих) і територіальних угод, колективних договорів».

Змінами передбачено спрощення процедури повідомної реєстрації колективної угоди (договору), змін та доповнень до них разом із  додатками та супровідним листом. Сторони колективних договорів мають право подати на повідомну реєстрацію лише один примірник документа в паперовій формі (раніше - три) або надіслати його до органу реєстрації в електронному вигляді.

Повідомна реєстрація  проводиться протягом 14 робочих днів. При цьому, орган реєстрації не може відмовити у повідомній реєстрації колективного договору, повернути його на доопрацювання, вимагати додаткові документи та встановлювати вимоги до їх оформлення.

Реєструючий орган має вести на своєму веб-сайті реєстр колективних угод (договорів), змін і доповнень до них та оновлювати його щомісяця. Про реєстрацію договору- інформує суб’єкта  письмово.

На сайті також  оприлюднюється  текст договорів, а в разі недоліків  - рекомендації щодо узгодження колективного договору з вимогами законодавства.

Звертаю увагу, що текст колективного договору, змін і доповнень до нього оприлюднюється за винятком інформації, доступ до якої обмежено його сторонами відповідно до закону або за їхнім рішенням.

Якщо положення колективного договору поширюється на кілька підприємств, які підписали цей договір, перелік таких підприємств також оприлюднюють на офіційному веб-сайті реєструючого органу разом з текстом угоди.

Слід зазначити, що реєструючий орган не робить жодних написів на примірнику угоди, договору, змін і доповнень, і не повертає його сторонам.

 

Начальник управління                                        Л.ЗАГОРОДНА