Звіт про роботу управління соціального захисту населення Маньківської районної державної адміністрації за I півріччя 2018 року
Робота управління була спрямована на виконання політики держави в сфері соціального захисту, направленої на підвищення рівня соціальної захищеності та якості життя мешканців району.
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації здійснює соціальне забезпечення осіб з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних, малозабезпечених сімей з дітьми, ветеранів, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави, шляхом надання 30 видів допомог.
Соціальні виплати та допомоги в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації проводяться за рахунок коштів державної субвенції, Фонду інвалідів, районного, сільських та селищних бюджетів.
З метою соціальної підтримки малозабезпечених громадян, ветеранів війни та праці районною радою затверджено програми соціального захисту, за якими найбільш вразливим категоріям громадян надається матеріальна допомога, оплачуються пільги за користування телефоном та електроенергією, фінансова підтримка громадським організаціям ветеранів, проводиться придбання подарунків для дітей-інвалідів до новорічних свят, вшанування учасників АТО тощо.
Управління соціального захисту населення райдержадміністрації має в своїй структурі 5 відділів, відповідно до покладених функцій.
Робота управління організована за принципом єдиної технології прийому громадян, які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги на підставі єдиної заяви.
З початку року проведено виплату всіх видів соціальних допомог на суму 71 млн. 413 тис. 100 грн.
В управлінні діє приймальня громадян, в якій щоденно без обідньої перерви здійснюється прийом громадян. Станом на 01.07.18 спеціалістами відділу соціальних допомог та персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги прийнято 3610 заяв для призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій.
На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації перебуває 156 внутрішньо переміщених сімей з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.
За І півріччя 2018 року адресну допомогу на проживання виплачено 48 сімям на загальну суму 381,8 тис.грн.
Протягом І півріччя 2018 року перевірено 1812 особових справ одержувачів різних видів соціальних допомог. Всі виплати призначено згідно чинного законодавства, порушень не виявлено. Проведенно 1472 обстежень сімей, які зверталися за призначенням допомог та субсидій, складено відповідні акти.
Подано одну позовну заяву до Маньківського районного суду на відшкодування незаконно отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Позов задоволено. 4752 грн. буде повернуто до бюджету.
Відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 р. № 365, проведено 513 перевірок відповідності місця фактичного проживання/перебування облікованих переміщених осіб такому, яке зазначене в довідці про взяття на облік. Згідно ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», скасовано 54 довідки внутрішньо переміщеної особи, 23 особам припинено соціальні виплати.
За звітний період перевірено 199 нових пенсійних справ та 300 перерахунків, що становить 100 % від призначених. Виявлено 2 порушення, що вплинуло на розмір пенсії. Перевірено 228 допомог на поховання, 17 особових рахунків утримання аліментів, 31 особовий рахунок утримання штрафів, по 38 особах перевірено виплату недоодержаної пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера. Перевірено виплату пенсії 17 громадян, які проживають в Буцькому стаціонарному відділенні. По 940 пенсійних справах перевірено правильність нарахування та складання документів для виплати.
Відповідно до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих категорій населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані технічні засоби реабілітації», затвердженого постановою Кабінету Міністрів України « Про Порядок № 321 від 05.04.2012 (зі змінами) з початку 2018 року 32 особам з інвалідністю в тому числі. 10 дітям з інвалідністю видано направлення на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.
З початку 2018 року укладено 3-х сторонні договори з підприємствами ТзОВ «Лідер–Орто», ПП «Форварт–Орто», Львівське КЕПЗПіП на забезпечення кріслами колісними 2 осіб з інвалідністю та 1 дитину з інвалідністю на загальну суму 51 177,29 грн.
Укладено 2-х сторонні договори з підприємствами, а саме:
- ПП «М.Ящук» на забезпечення милицями 4 осіб з інвалідністю на суму 2780 грн.;
- ТОВ « ОНВР «Ортес» на забезпечення протезно-ортопедичними виробами 1 особу похилого віку на суму 3225 грн.
Станом на 01.07.2018 року отримали компенсацію за невикористане санаторно-курортне лікування 2 особи з інвалідністю на суму 602 грн, 11 осіб з інвалідністю внаслідок війни на суму 4931 грн., а також 17 осіб з інвалідністю отримали компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування на суму 2510,38 грн., 33 особи з інвалідністю - на транспортне обслуговування на суму 6993,55грн.
За рахунок коштів державного бюджету одноразову матеріальну допомогу отримали 10 осіб на загальну суму 6896 грн., з місцевого бюджету виділено матеріальну допомогу 22 особам на загальну суму 112 200 грн.
Укладено 3-х сторонні договори із ДП «Клінічний санаторій ім. Пирогова» м. Одеса, ДП «Клінічний санаторій «Авангард» м. Немирів з 8 особами з інвалідністю та забезпечено 15 осіб санаторно-курортними путівками, які надійшли з Департаменту соціального захисту населення обласної державної адміністрації.
Особлива увага приділяється соціальному захисту ветеранів війни та учасників антитерористичної операції. 100% забезпечено дану категорію осіб технічними засобами реабілітації та протезно-ортопедичними виробами. Надіслано заявки на санаторно-курортне оздоровлення та психологічну реабілітацію ветеранів АТО. В 1 кварталі завершили навчання по здобуттю професії водія 6 учасників АТО.
Відповідно до постанов Кабінету Міністрів України від 28.03.2018 року № 214 «Питання забезпечення житлом деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав, а також членів їхніх сімей» та від 19.10.2016 р. № 719 «Питання забезпечення житлом сімей загиблих військовослужбовців, які брали безпосередню участь в антитерористичній операції, а також інвалідів I-II групи з числа військовослужбовців, які брали участь у зазначеній операції, та потребують поліпшення житлових умов» створена комісія з розгляду заяв членів сімей загиблих військовослужбовців та осіб з інвалідністю щодо виплати грошової компенсації за належні для отримання жилі приміщення.
На даний час комісією розглянуто дві заяви осіб з інвалідністю та прийнято рішення виплатити грошову компенсацію. Надіслано заявку на виділення коштів з державного бюджету в сумі 1,6 млн для придбання житла двом родинам ветеранів.
В управлінні працює комісія з питань встановлення громадянам статусу ветерана війни, члена сім»ї загиблого (померлого) ветерана війни та жертви нацистських переслідувань. З початку року 2 особам встановлено статус «Члена сім"ї загиблого (померлого) ветерана війни» та 3 особам - статус «Інвалід війни».
Відповідно до районної програми «Соціальний захист ветеранів, осіб з інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» в 1 півріччі 2018 року з районного бюджету на заходи соціальної спрямованості використані кошти в сумі 10 256 грн.
Станом на 01.07.2018 року призначено державних соціальних допомог на суму 16 млн. 842 тис. грн. Заборгованості по виплатах не має.
ДСД на дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та грошового забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг нараховано в сумі 329,6 тис. грн.
На обліку в управлінні перебуває 66 осіб, які отримують допомогу по догляду за психічно хворими особами. За звітний період нараховано та профінансовано 762,4 тис.грн.
З початку року призначено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги 36 заявникам на загальну суму 44,5 тис. грн.; профінансовано 38,3 тис. грн. Борг складає 6,2 тис. грн. жителям Іваньківської об»єднаної громади у зв’язку з відсутністю фінансування.
Субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено з початку року 6119 домогосподарствам на суму 27161,1 тис. грн., профінансовано з початку року 45768,5 тис. грн (в.т.ч. заборгованість на 01.01.2018 – 24728,9 тис. грн.). Кредиторська заборгованість на 01.07.2018 становить 6121,5 тис. грн.
Призначено субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу готівкою 1395 сім”ям на суму 4010,0 тис. грн. Перераховано з початку року 1888,6 тис. грн. (в.т.ч. заборгованість на початок року – 254,0 тис. грн.). Кредиторська заборгованість становить – 2375,4 тис. грн.
Двічі на місяць в управлінні проводяться засідання комісії з призначення державних соціальних допомог та пільг. За звітний період відбулося 10 засідань, на яких розглянуто 330 звернень громадян, які знаходяться в скрутному становищі і потребують соціальної підтримки.
З початку 2018 року проведено відшкодування витрат на поховання 5 учасників бойових дій та осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 7,88 тис. грн.
За 1 півріччя 2018 року нараховано та виплачено матеріальну допомогу 18 військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби на загальну суму 30,1 тис. грн.
На виконання Чорнобильських програм за 1 півріччя 2018 року виплачено компенсацій та допомог потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 250,4 тис. грн. Крім того, за звітний період відшкодовано вартість 108 рецептів на придбання безкоштовних ліків на загальну суму 51,8 тис. грн. та проведено відшкодування за зубопротезування 10 особам на суму 9,6 тис. грн.
В I півріччі 2018 року оздоровлено 1 особу, постраждалу внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії, в санаторії «Мошногір’я» на суму 6822 грн.
Відповідно до визначених повноважень здійснюється моніторинг виплати заробітної плати в районі.
Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за 1 квартал 2018 року становила 5609 гривень, що на 1048 грн або на 15,7 % менше в порівнянні з середньообласним показником (6657 грн).
Згідно статистичних даних, станом на 01.06.2018 загальна сума заборгованості із заробітної плати на підприємствах району становить 1 965,7 тис. грн, що на 38,5 тис. грн більше порівняно до попереднього місяця, але на 728,7 тис. грн менше до початку року. Зокрема на підприємстві-банкрутові ДП «Іваньківський цукровий завод» заборгованість становить 1965,7 тис. грн, що на 38,5 тис. грн більше до попереднього місяця та на 33,7 тис. грн більше до початку року.
Протягом І півріччя 20018 року, з метою сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, проведено засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на якому заслухано 3 керівників підприємств-боржників. На даний час заборгаварість з виплати заробітної плати залишається на підприємстві-банкрутові ДП «Іваньківський цукровий завод».
Проводиться робота щодо легалізації найманої праці. Робочою групою з питань протидії корупції, детинізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі за участі представників органів виконавчої влади здійснено 5 виїзних обстежень, якими охоплено 40 суб'єктів господарювання. При проведенні обстежень виявлено 8 працівників, які працювали без оформлення трудового договору у роботодавців та 2 особи без оформлення підприємницької діяльності. В результаті легалізовано працю 3 найманих працівників. Роботодавці-порушники заслуховувались на засіданнях міжвідомчої комісії районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детинізації виплати заробітної плати в районі, яких з початку 2018 року відбулося 2.
Також організовано проведення 2 засідань міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на якому заслухано 6 керівників підприємств, що потрапили у групу ризику з низьким рівнем середньої заробітної плати.
Щокварталу відбулись засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких розглянуто 6 актуальних питань.
Проведено засідання комісії районної державної адміністрації у справах альтернативної (невійськової) служби, на якому розглянуто звернення громадянина щодо надання дозволу на проходження альтернативної служби.
В І півріччі 2018 року управлінням соціального захисту населення райдержадміністрації отримано 22 письмових звернення, які розглянуто, надано обгрунтовні відповідь заявникам в установлені терміни. Переважна кількість з них стосується отримання житлових субсидій та матеріальної допомоги. На особистий прийом до начальника управління та заступника звернулося 17 громадян, що на 7 звернень менше проти відповідного періоду минулого року.
Станом на 01.07.2018 року у районі мешкає 1351 пенсіонерів, які потребують соціальної допомоги. Обслужено з початку року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Маньківському районі - 1102 (82%), в тому числі відділенням соціальної допомоги вдома – 614 осіб, відділенням денного перебування – 472 особи. Проживає у Буцькому відділенні стаціонарного догляду -16 осіб.
З метою усунення обмеження життєдіяльності, підтримання соціальної незалежності пенсіонерів, організована робота відділення денного перебування у смт Маньківка та у трьох селах району. З метою створення умов та сприяння всебічному розвитку людей похилого віку організована робота факультетів Університету третього віку: "Дім, сад, город" у с. Іваньки, "Кулінарне мистецтво" у с. Дзензелівка, "Літературна світлиця" у с. Крачківка та "Історично-краєзнавчий" у смт Маньківка, де проходять навчання 60 пенсіонерів району.
З початку року обстежено 120 осіб. Зараховано на обслуговування відділенням соціальної допомоги вдома 74 особи.
У районі функціонує Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідностю, який надає реабілітаційні послуги 42 дітям, в тому числі особам з інвалідністю згідно медичних рекомендацій.
Питання забезпечення належного соціального захисту жителів району постійно тримається на контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.
Начальник управління Л.І. Загородна