наверх ⇑

Звіт про роботу управління соціального захисту населення Маньківської районної державної адміністрації за І півріччя 2019 року

Зусилля спеціалістів  управління спрямовуються на виконання політики держави в сфері соціального захисту, підвищення рівня соціальної захищеності та якості життя мешканців району.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації  здійснює соціальне забезпечення осіб з інвалідністю, одиноких непрацездатних громадян, дітей-сиріт, одиноких матерів, багатодітних, малозабезпечених сімей з дітьми, ветеранів, інших соціально незахищених громадян, які потребують допомоги і соціальної підтримки з боку держави, шляхом надання 30 видів допомог.

Соціальні виплати та допомоги в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  проводяться за рахунок коштів державної субвенції, Фонду інвалідів, районного, сільських та селищних бюджетів.

З метою соціальної підтримки малозабезпечених громадян, ветеранів війни та праці районною радою затверджено програми соціального захисту, за якими найбільш вразливим категоріям громадян надається матеріальна допомога, оплачуються пільги за користування телефоном та електроенергією; забезпечується фінансова підтримка громадським організаціям ветеранів, проводиться придбання подарунків для  дітей-інвалідів до новорічних свят, вшанування учасників антитерористичної операції (операції об’єднаних сил), тощо.

Управління соціального захисту населення райдержадміністрації має в своїй структурі 5 відділів, відповідно до покладених функцій.

Робота управління організована за принципом єдиної технології прийому громадян,  які звертаються за призначенням усіх видів соціальної допомоги на підставі єдиної заяви.

З початку року проведено виплату всіх  видів соціальних допомог  на суму  18 млн. 25 тис. грн  без пільг і субсидій.

В управлінні діє приймальня громадян, в якій щоденно без обідньої перерви здійснюється прийом громадян. Станом на 01.07.2019 спеціалістами відділу соціальних допомог та персоніфікованого обліку осіб, які мають право на пільги,  прийнято 3674 заяви для призначення усіх видів соціальної допомоги та компенсацій.

На обліку в управлінні соціального захисту населення райдержадміністрації  перебуває 147 внутрішньо переміщених сімей з Автономної Республіки Крим, Донецької та Луганської областей.

За І півріччя 2019 року адресну допомогу на проживання виплачено 48 сім’ям  на загальну суму 424,98 тис.грн.

Здійснено перевірку 873 особових справ одержувачів різних видів соціальних допомог. Всі виплати призначено згідно чинного законодавства, порушень не виявлено. Проведенно 860 обстежень сімей, які зверталися за призначенням допомог та субсидій, складено відповідні акти. Виявлено 3 випадки незаконного отримання субсидії. В результаті проведеної роботи повернуто 34206 грн.

Подано 3 позовних заяви до Маньківського районного суду на відшкодування незаконно отриманої державної соціальної допомоги малозабезпеченим сім’ям. Позов задоволено. 12300,00 грн безпідставно отриманих коштів повернуто до бюджету. 

Відповідно до Порядку призначення (відновлення) соціальних виплат внутрішньо переміщеним особам, затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 08.06.2016 № 365, проведено 45 перевірок відповідності місця фактичного проживання/перебування облікованих переміщених осіб такому, яке зазначене в довідці про взяття на облік. Згідно ст. 12 Закону України «Про забезпечення прав і свобод внутрішньо переміщених осіб», скасовано 2 довідки внутрішньо переміщеної особи, 2 особам припинено соціальні виплати.

Проводиться робота щодо контролю за правильністю призначення пенсій та здійсненням перерахунків раніше призначених пенсій. За звітний період перевірено 191 нову пенсійну справу та 245 перерахунків, що становить 100 % від призначених. Виявлено 1 порушення, що вплинуло на розмір пенсії та призвело до переплати на суму 695,38 грн. Перевірено 237 допомог на поховання, 93 особових рахунки утримання аліментів та штрафів, по 71 особі перевірено виплату недоодержаної пенсії у зв’язку зі смертю пенсіонера. Перевірено виплату пенсії 14 громадян, які проживають в Буцькому стаціонарному відділенні. По 863 пенсійних справах перевірено правильність нарахування та складання документів для виплати.

Відповідно до «Порядку забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  осіб з інвалідністю, дітей з інвалідністю та інших окремих  категорій  населення і виплати грошової компенсації вартості за самостійно придбані  технічні засоби реабілітації», затвердженого постановою  Кабінету Міністрів України «Про  Порядок …» № 321 від 05.04.2012 (зі змінами)  з початку 2019 року  67 особам з інвалідністю в тому числі 5 дітям з інвалідністю видано направлення на  забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації.

З початку  2019 року  укладено 3-х сторонні договори  з підприємствами  ТзОВ «Лідер-Орто», ПП «Форварт-Орто», Львівське КЕПЗПіП, ТОВ «ВК Діспомед», ТОВ «Ваше здоров’я трейдинг»  на забезпечення кріслами колісними 5 осіб з інвалідністю  та  1  дитину з інвалідністю  на  загальну суму 80 359 грн;

Київське КЕПОП «Черкаський протезний цех», Києвське КЕПОП, ТОВ «Без Обмежень», ТОВ «Ортотех-Сервіс ГМБХ», ТОВ «Український центр реабілітації ветеранів Афганістану» на забезпечення протезно-ортопедичними виробами 6 осіб з інвалідністю та 1 дітей з інвалідністю на суму 142 286,18 грн.

     Укладено 2-х сторонні договори  з підприємствами, а саме:

 -   ПП  «М.Ящук», ТОВ «НТП «Спецмедтехніка», ТОВ «Світ літньої людини та реабілітації», ТОВ «Норма-Трейд», ПОГ «Інватех», ТОВ «НВЦ «Анте-ЛТД», ТОВ «ВК Діспомед»  на забезпечення технічними та іншими засобами реабілітації  2 осіб з інвалідністю на суму 13294 грн;

 - ТОВ «ОНВР «Ортес» на забезпечення протезами молочної залози 4 осіб на суму 11 040 грн;

 - ПП «Форварт-Орто», ПП «Ортотоп», ПФ «Теллус», Київське КЕПОП «Черкаський протезний цех», Київське КЕПОП на забезпечення ортопедичним взуттям 6 осіб з інвалідністю   та   2 дітей з інвалідністю  на суму 41408,72 грн;

 - Київське КЕПОП на здійснення післягарантійного ремонту протезно-ортопедичних виробів 1 особі з інвалідністю на суму 10366,7 грн.

А також 4 особам з інвалідністю виплачено грошову компенсацію за самостійно придбані мобільні телефони на суму 12755 грн, у розмірі не вище граничної ціни, встановленої Мінсоцполітики.

З початку 2019 року отримала  компенсацію за невикористане  санаторно-курортне лікування 1 особа з інвалідністю  на суму 393 грн, а також 1 особа з інвалідністю – компенсацію витрат на бензин, ремонт і технічне обслуговування автомобіля  та  на транспортне обслуговування на суму 524 грн.

З районного бюджету виділено матеріальну допомогу 26 особам на загальну суму 67 500 грн.

Укладено 3-х сторонні договори із ДП «Клінічний  санаторій ім. Пирогова»   м. Одеса, ДП «Клінічний  санаторій «Авангард» м. Немирів, ПрАТ санаторієм «Мошногір’я» м. Черкаси, ДП «Санаторно-курортний лікувальний центр «Шкло» Львівської області  з  9  особами  з інвалідністю на загальну суму 64 499,8 грн   та забезпечено 14 осіб санаторно-курортними путівками, які надійшли з Департаменту соціального захисту населення  обласної державної адміністрації.

Забезпечено послугами психологічної реабілітації 1 особу з інвалідністю внаслідок війни з числа учасників антитерористичної операції в санаторії «Орізонт» Одеської області на загальну суму 9165 грн за рахунок коштів державного бюджету.

Здобули професію водія 1 учасник бойових дій  на суму 4 грн за рахунок коштів державного бюджету.    

З початку поточного року до управління із заявою звернулася 1 особа з інвалідністю ІІ групи внаслідок війни щодо отримання грошової компенсації для придбання житла.

Комісією з розгляду заяв деяких категорій осіб, які брали участь у бойових діях на території інших держав та осіб, які захищали незалежність, суверенітет та територіальну цілісність України, а також членів їх сімей, дане звернення було розглянуто та прийнято рішення про виплату належної грошової компенсації.

На даний час комісією розглянуто дві заяви осіб з інвалідністю та прийнято рішення виплатити грошову компенсацію. Надіслано заявку на виділення коштів з державного бюджету в сумі 1,6 млн для придбання житла двом родинам ветеранів.

В управлінні працює комісія з питань встановлення громадянам статусу особи з інвалідністю внаслідок війни, члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни та жертви нацистських переслідувань. З початку 2019 року 1 особі встановлено статус «Члена сім’ї загиблого (померлого) ветерана війни» та 7 особам – статус «Особа з інвалідністю внаслідок війни».

Відповідно до районної програми «Соціальний захист ветеранів, осіб з  інвалідністю та малозабезпечених громадян на 2011-2020 роки» в 2019 році з районного бюджету на заходи соціальної спрямованості використані кошти в сумі 91713,65 грн.

Станом на 01.07.2019  призначено державних соціальних допомог без пільг і компенсацій на суму 18 млн. 25,3 тис. грн. Заборгованості по виплатах не має.     

Державна соціальна допомога на дітей-сиріт, позбавлених батьківського піклування та грошового забезпечення батькам-вихователям за надання соціальних послуг нарахована та виплачена на суму 438,8 тис.грн.

На обліку в управлінні перебуває 61 особа, яка отримує допомогу по догляду за психічно хворими особами. За звітний період нараховано та профінансовано 807,1 тис.грн.

З початку року призначено компенсацію фізичним особам, які надають соціальні послуги 35 заявникам на загальну суму 46,5 тис. грн; профінансовано 46,5 тис. грн.

Субсидій для відшкодування витрат на оплату житлово-комунальних послуг призначено з початку року 3898 домогосподарствам на суму 7 437,1 тис.грн, профінансовано з початку року 21 293,9 тис.грн. Кредиторська заборгованість на 01.07.2019 відсутня, а дебіторська становить 909,8 тис. грн.

Призначено субсидії на придбання твердого палива та скрапленого газу  готівкою  493 сім’ям на суму 1 523,1 тис. грн. Перераховано з початку року 569,1 тис.грн.  Кредиторська заборгованість становить  1 051,9 тис. грн.

Двічі на місяць в управлінні проводяться засідання комісії з призначення державних соціальних допомог та пільг. За січень-червень 2019 відбулося 12 засідань, на яких розглянуто 722 звернення громадян, які знаходяться в скрутному становищі і потребують соціальної підтримки.

Проведено відшкодування витрат на поховання 1 учасника бойових дій  та  2 осіб з інвалідністю внаслідок війни на загальну суму 4,9 тис.грн.

Нараховано та виплачено матеріальну допомогу 7 військовослужбовцям, звільненим з військової строкової служби на загальну суму 18,6 тис.грн. 

На виконання Чорнобильських програм у 2019 році виплачено компенсацій та допомог потерпілим внаслідок Чорнобильської катастрофи на загальну суму 265,9   тис.грн. Крім того, за звітний період відшкодовано вартість 129 рецептів на придбання безкоштовних ліків на загальну суму 45,7 тис.грн. Проведено відшкодування за зубопротезування 4 особам на суму 4,8 тис.грн.

Направлено на оздоровлення в санаторій «Мошногір’я» 1 особу, постраждалу внаслідок Чорнобильської катастрофи 1 категорії.

Відповідно до визначених повноважень здійснюється моніторинг стану погашення заборгованості із виплати заробітної плати в районі.

Середньомісячна заробітна плата одного штатного працівника за І квартал 2019 року становила 6571 гривень, що на 1421 грн  або  на 17,8 % менше в порівнянні з середньообласним показником (7992 грн).

Згідно статистичних даних, станом на 01.06.2019 загальна сума заборгованості із заробітної плати на підприємствах району становила 2641,5  тис. грн, що на 149,1 тис. грн більше порівняно до попереднього місяця та на 112,7 тис. грн більше до початку року. Зокрема на підприємстві-банкрутові ДП «Іваньківський цукровий завод» заборгованість становила 2427,7 тис. грн, що на 43,9 тис.грн більше до попереднього місяця та на 299,3 тис. грн більше до початку року.  На економічно активному підприємстві філії «Маньківський райавтодор» заборгованість становила 213,8 тис.грн, що на 105,2 тис.грн більше до попереднього місяця та на 158,4 тис. грн більше до початку року.

Протягом січня-червня 2019 року, з метою сприяння погашенню заборгованості із виплати заробітної плати, проведено 2 засідання тимчасової комісії райдержадміністрації з питань погашення заборгованості із заробітної плати (грошового забезпечення), пенсій, стипендій та інших соціальних виплат, на яких заслухано 3 керівників підприємств.

Проводиться робота щодо легалізації найманої праці. Так, з початку 2019 року робочою групою з питань протидії корупції, детинізації і легалізації виплати заробітної плати та зайнятості населення в районі за участю представників органів виконавчої влади здійснено 3 виїзних обстеження, якими охоплено 14 суб'єктів господарювання. При проведенні обстежень виявлено 9 працівників, які працювали без оформлення трудового договору у роботодавців. Результати виїздів робочої групи розглядались на засіданні міжвідомчої комісії районної державної адміністрації з питань протидії корупції, детинізації виплати заробітної плати в районі.

Також організовано проведення 2-ох засідань міжвідомчої робочої групи з питань забезпечення реалізації рішень, спрямованих на підвищення рівня оплати праці та дотримання норм законодавства в частині мінімальної заробітної плати, на яких заслухано керівників 7-ми підприємств, що потрапили у групу ризику з низьким рівнем середньої заробітної плати  та  виплачували заробітну плату менше мінімального рівня.

Проведено 2 засідання ради райдержадміністрації з питань безпечної життєдіяльності населення, на яких розглянуто 6 актуальних питань.

В І півріччі 2019 року управлінням соціального захисту населення  райдержадміністрації  отримано 17 письмових звернення, які розглянуто, надано обгрунтовні відповідь заявникам в установлені терміни. Переважна кількість з них стосується отримання житлових субсидій. На особистий прийом до начальника управління та заступника звернулося 23 громадянина, що на 6 звернень більше проти відповідного періоду минулого року.

Станом на 01.07.2019  у районі мешкає 1343 пенсіонери, які потребують соціальної допомоги. Обслужено з початку року територіальним центром соціального обслуговування (надання соціальних послуг) в Маньківському районі – 1101 особу (82%), в тому числі відділенням соціальної допомоги вдома – 599 осіб, відділенням денного перебування – 489 осіб. Проживає у Буцькому відділенні стаціонарного догляду – 13 осіб.

З метою усунення обмеження життєдіяльності, підтримання соціальної незалежності пенсіонерів, організована робота відділення денного перебування у смт Маньківка та  у трьох селах району. Для створення умов та сприяння всебічному розвитку людей похилого віку  організована робота 7 факультетів Університету третього віку: «Фолькльорно-етнографічний» у с. Іваньки,  «Кулінарне та декоративно-прикладне мистецтво» у с. Дзензелівка,  «Літературна світлиця» у с. Крачківка та «Психології, історії, іноземної мови, здорового способу життя» у смт Маньківка, де проходили навчання 60 пенсіонерів району та відвідали 126 занять. У травні поточного року відбувся випуск студентів «Університету третього віку».

За звітний період 2019 року для відвідувачів відділення денного перебування проведено 96 засідань клубів за інтересами, 318 занять, лекцій, бесід.

З початку року обстежено 130 осіб. Зараховано на обслуговування відділенням соціальної допомоги вдома 53 особи.

У районі функціонує Центр комплексної реабілітації для осіб з інвалідностю, який надає реабілітаційні послуги  47  дітям,  в тому числі особам з інвалідністю  згідно медичних рекомендацій. На утримання зазначеного Центру з районного бюджету за період 2019 року виділені кошти в сумі 672,8 тис.грн.

Питання забезпечення належного соціального захисту жителів району постійно тримається на контролі органів виконавчої влади та місцевого самоврядування.

 

Начальник управління соціального захисту населення

Маньківської районної державної адміністрації                                        Л.І. Загородна