наверх ⇑

Навчатися ніколи не пізно: на Маньківщині пенсіонери зайнялися вивченням англійської мови

Поет П. А. В'яземський якось сказав: «Скільки знаєш ти мов - стільки разів ти людина».  І з такою думкою не посперечаєшся. І хоча сенситивним періодом для вивчення іноземних мов психологи  вважають саме трьохрічний вік, але мотивація - річ не менш важлива в будь-якому періоді життя. В три роки сама природа допомагає кожному посягнути інші мови з легкістю, в шістдесят все залежить від тебе, твоєї витримки і бажання.

 Вивчення англійської  в клубі за інтересами «Розвиток» завжди супроводжується позитивними емоціями і оптимістичними лозунгами. До того ж, не менш важливу роль у процесі відіграє учитель, який підбирає потрібну і цікаву методику, яка б допомагала студентам якнайскоріше запам’ятати і засвоїти нові знання, створюючи асоціації на те чи інше слово.

Уже на другій зустрічі всі студенти клубу за інтересами «Поліглот», бо саме таку назву отримав факультатив вивчення англійської мови, могли озвучувати елементарні речення на незнайомій раніше мові, на англійській: «Мене звати Марія. Я пенсіонер і проживаю в Маньківці.

Звичайно, нова мова – це цілий новий світ. Починаючи з алфавіту, відчуваючи себе нововідкривачем світу, можливо навіть самим Колумбом, якому, як ми пам’ятаємо, відкриття Нового Світу також далось не легко. А потім вивчаючи слова, які згодом допоможуть здолати той непролазний, здавалося б, бар’єр.

 Та все ж «дорогу здолає той, хто йде».  Тільки прикладаючи зусилля, переборюючи себе , свій страх, комплекси, людські стереотипи можна фінішувати з такою бажаною нагородою – знанням англійської мови. А  колективу відділу денного перебування в смт Маньківка залишається лише допомагати всім членам клубу, підбадьорюючи їх і створюючи оптимальні умови для вивчення нових знань.