наверх ⇑

Великодні бесіди

Великдень – одне з найбільших і найшанованіших після Різдва християнських свят. Це світле і добре свято приурочене воскресінню Христа і несе з собою віру, надію і любов.

«Налаштування до свята та підняття настрою», - такою була тема чергового заняття у відділенні денного перебування непрацездатних громадян с. Іваньки. Завідувач відділення Дяченко Н.О. розповіла про історію походження, про звичаї, обряди, легенди та традиції, пов’язані зі святом. Ковтун Т.П. ознайомила присутніх з походженням звичаю фарбувати яйця та видами розписаних яєць – крапанка, дряпанка, крашанка та писанка. Також зупинилася на значенні кольорів великодніх яєць, орнаментах та зосередила увагу на символах, які сприяють здоров’ю, довголіттю і багатому врожаю.

Зібралися господині, щоб привітати друзів зі святом  та пригостити своїми пасками.  «Христос воскрес!» - «Воістину воскрес!» - і здається, що все благословення йде на нашу оселю.  Кажуть в Україні, що стільки господинь – стільки є й рецептів пасок. А Галина Павлівна Мельник впевнена, що у паску треба вкладати душу, бо паска – то сонце на столі. Вона символізує плодючість, множинність і Велике пробудження, воскресіння з мертвих усієї природи й оновлення світу душ людських у святому воскресінні Ісуса Христа.

Завідувач відділенням   Н.О.Дяченко.