наверх ⇑

Майже для тисячі осіб знайшлась робота на Маньківщині.

Загалом послугами служби зайнятості протягом дев’яти місяців скористалося 1,2 тис.безробітних, це на 13 % або на 87 осіб менше в порівнянні з минулим роком. У той час спостерігається підвищення попиту роботодавців у працівниках .  З початку року до Маньківської  філії Черкаського обласного центру зайнятості надійшло    963  вакансії, що на 0,8% більше, ніж у попередньому році. Кількість осіб, працевлаштованих за сприяння державної служби зайнятості у поточному році залишається на рівні минулого року та  становить 931 . При цьому, 40,9% з них були працевлаштовані оперативно до надання статусу безробітного. З числа колишніх безробітних 54,8 % знайшли роботу у сільському, лісовому та рибному господарстві, 21,1% - у переробній промисловості, 3,8% - в оптовій та роздрібній торгівлі та ремонті автотранспортних засобів, 5,5 % - у сфері державного управління й оборони, 8,0% - на транспорті.

На нові робочі місця з компенсацією роботодавцю витрат у розмірі єдиного внеску на загальнообов’язкове державне соціальне страхування  працевлаштовано 5  безробітних  (3 особи, які недостатньо конкурентоспроможні на ринку праці та 2 особи, які працевлаштовані суб’єктами малого підприємства в пріоритетних видах економічної діяльності).

За сприяння державної служби зайнятості забезпечено тимчасову зайнятість 276  громадянам,  зокрема,  88 осіб взяли участь у громадських роботах та 188 осіб в інших роботах тимчасового характеру.  Безробітні на громадських роботах займалась прибиранням територій кладовищ та упорядженням меморіалів,  пам’ятників  територій навколо них, надавали допомогу сім’ям члени яких загинули, постраждали чи є учасниками АТО, інформуванням населення щодо порядку отримання житлових субсидій. Особи, що були задіяні на тимчасових роботах переважно виконували підсобні роботи.  

 З метою забезпечення професійно-кваліфікаційного рівня шукачів роботи вимогам роботодавців, у січні- вересні 2018 року за сприяння  служби зайнятості,  241 безробітний проходив професійне навчання. Із них – 50 осіб пройшло підвищення кваліфікації за напрямком охорона праці на цегельних заводах та 90 осіб – за напрямком безпека при транспортуванні , зберіганні , застосуванні та торгівлі пестицидами і агрохімікатами, 49 осіб за напрямком безпека праці при виконання сільськогосподарських  робіт .  Професійне инавчання було організовоно для   7 безробітних за професією машиніст   (кочегар) котельні.  під замовлення   роботодавців району.

Протягом січня-вересня 2018 року кількість осіб, охоплених профорієнтаційними послугами становила 2,4 тис. осіб, у т.ч. 1,2  тис. осіб, які мали статус зареєстрованого безробітного.

Завдяки підвищенню результативності роботи щодо оперативного працевлаштування громадян, кількість безробітних станом на 1 жовтня 2018 року, у  порівнянні з відповідною датою 2017 року, скоротилася на 13%   та становила 349 осіб. Кількість отримувачів допомоги по безробіттю скоротилася на 18% та становила 287 осіб.